Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

dotaz na ospalou želvu

Totálně apatická želva, nežere, neleze....
Odpovědět
pimpidimpi
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: stř 16. črc 2014 20:08:50

dotaz na ospalou želvu

Příspěvek od pimpidimpi » stř 16. črc 2014 20:10:39

dobrý den mám dotaz, na podzim jsem pořídila čtyřletou želvu marginata, která byla dle předchozí majitelky zvylká zimovat, já se rozhodla , že jí první rok co ji mám nezazimuji a želvičku jsem ponechala v teráriu. dne 1,3,2014 jsem ji začala snižovat teplotu jako přípravu na stěhování do venkovíto výběhu, želvička se ,ale rozhodla jinak vlezla si do koutka a usnula, proto jsem ji teplotu snížila ještě víc a dala jo do sklepa spoát. 17,5, jsem byla přesvědčena že by mohlo být přijatelné počasí i čas a tak jsem spící želvu dala do ubykace ven s tím, že ji snad sluníčko vyláká, což se dosud nestalo. želva žije protože ji tak jednou týdně cvičně vystrčím ven jestli si to nerozmyslí ale zaleze téměř okamžitě. poradte mám ji nechat dál venku a čekat nebo ji mám přemístit raději do terária děkuji

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: dotaz na ospalou želvu

Příspěvek od Mirek » stř 16. črc 2014 22:23:05

Začátek března se mi zdá brzo na přípravu ven. Já obvykle začínám o měsíc později, nicméně z Vašeho popisu je zřejmé, že želva odpočívá a vyleze, až to sama uzná za vhodné. Určitě bych ji nevytahoval, nechal bych ji v domku, zajistil, ať spí stále ve vlhkém prostředí a kontroloval váhu, jestli je vše OK.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na ospalou želvu

Příspěvek od euzelva » stř 16. črc 2014 22:39:42

Želvu nechte ve venkovním výběhu kde je a ať Vás ani nenapadne ji ještě někdy vystrkovat ven :!: Nechte ji prostě odpočinout a když sama uzná, že má vylézt udělá to bez vaší pomoci. Má to prostě dané obráceně.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět