Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

unavená želva pardálí

Totálně apatická želva, nežere, neleze....
Odpovědět
Martina6282

unavená želva pardálí

Příspěvek od Martina6282 » sob 30. kvě 2015 13:25:18

Dobrý den, před měsícem jsme si pořídili 1,5 letou želvu pardálí-babcocki. Je pevná, s krásným krunýřem, vše se zdá byt v pořádku..jen se nám zdá, že strašně moc spí-kdybych ji na půl hodiny až hodinu během dne nevzbudila, snad by spala pořád, mohl by to být příznak nějaké nemoci, nebo je to přirozené, když je tak maličká?(může mít únavu i teď před létem?-když ano,neměla bych ji nechat odpočívat a nevyndávat vůbec z terária?)...taky se mi zdá, že má trochu zateklá očka (sahá si na ně nohou) a bublinky z nosu,..a 3 dny už nejedla,vodu pije normálně...seno a granule odmítá obecně, jablko chce, ale naposled z něj měla průjem,nechci ji ho dávat i vzhledem k faktu, že by měla jíst suchou potravu,předchozí chovatel říkal, že mu granule jedla,ale u nás do nich ani nekousla, chutná ji obyč.listový salát, který pěstujeme na balkonu. Zajímala by mě Vaše zkušenost, jelikož chovatel zpomínal, že Vám prodává nebo prodal své želvy taky.
Co se týče podmínek v teráriu,ve dne 30 stupňů,pod výhřevkou 40-45 stupňů, UVB je samozřejmostí,od 9 večer lampy vypínáme,navlhčíme kokosový substrát a želva má tak 24-20 stupňů.Nemohlo ji uškodit vyndávání z terária (1x denně/půl hodina)?pokojovou teplotu máme cca 25 stupňů. Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: unavená želva pardálí

Příspěvek od euzelva » sob 30. kvě 2015 18:29:36

Takže tu máme další želvu z "dovozu". Příznaky jako vždy apatie, výtoky z očí a nosu. 100% je nemocná a obávám se že to bude fatální. Určitě podle mě na ATB. U těchto želv je to naprosto běžné a doslova jako přes kopírák. Teploty pod výhřevnou lampou snižte na cca 35°C a jinak to bude o.k. Ale tam příčinu nehledejte, želva byla a je nemocná. Ten chovatel Vám kecal :evil: , žádné želvy G.p od nikoho nekupuji, a všechny jsou moje odchovy :!: Takže i tento fakt o něčem hovoří, je nesolidní a chovatel to nebude :!: Pokud jemu granule jedla proč ne Vám? Protože Vám opět lhal, další důvod si myslet, že jde o pochybný prodej.
Každopádně želvu jsem sice neviděl, ale bude mít určitě zdravotní problém. Být Vámi s návštěvou vet. bych neotálel. Pokud máte zájem pošlete mě na email na něho nějaký kontakt, vyřídím si s ním osobně prokazatelné lži, Vás do toho tahat samozřejmě nebudu! ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Martina6282

Re: unavená želva pardálí

Příspěvek od Martina6282 » sob 30. kvě 2015 19:12:29

Koupili jsme ji na Aquateře v Praze-výstava a prodej plazů...jsem dost šokovaná,bylo nám řečeno, že je to seriózní akce, kde jsou přednášky a certifikovaní chovatelé,pan se jmenuje Petr Douša, Dománovice 1, Kolín, měl tam hodně těchto želv i starších, zaručoval nám, že je želvička z odchovu v Čechách...prosím Vás, znáte tohohle chovatele?my jsme mu poté i volali,tvrdil, že rýma by měla do dvou týdnu odeznít, mohla být způsobena průvanem, změnou prostředí a pod. děkuji za odpověď...určitě bychom ji nekupovali od nějakého překupníka nebo neověřeného prodejce, slyšeli jsme, v jakém stavu je dovážejí a čím si želvy musí projít...

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: unavená želva pardálí

Příspěvek od euzelva » sob 30. kvě 2015 22:41:46

Aha, takže tohoto pána znám z doslechu, ale nikdy jsem ho osobně neviděl, od něj jsem nikdy žádnou želvu nekoupil ani s ním nijak nejsem v obchodním styku, protože je to pouze překupník! Pozor tedy všichni, tento pán není žádný chovatel :!: Nakupuje želvy po celé ČR od různých chovatelů, prostě co mu přijde pod ruku, a je mu jedno jestli jsou to vodní nebo suchozemské. Prostě kšeftuje se vším na čem může vydělat!
Tváří se jako velký chovatel, leč omyl je to pouze PŘEKUPNÍK A ŽÁDNÝ CHOVATEL, tedy člověk, co želvám vůbec nerozumí :!: 100% toto zvíře není jeho odchov, za to dám ruku do ohně! Je to pěkný hajzl, s prominutím, že se ohání kontaktem se mnou, ale to si sním vyřídím, žádný strach, ze mě vola dělat tedy nebude, zmetek jeden! Omlouvám se, ale dopálil mě tedy pěkně :twisted:
K zdravotnímu stavu Vaší želvy, malé netrpí vůbec na rýmu, ale problém je také, že si tře oči, má je opuchlé a přitom je totálně apatická! To jsou spojené nádoby, a je to pouze do času než se nemoc rozjede naplno. Většinou v zápal plic. Žádná adaptace se neprojevuje nemocí!
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

eleganska
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned 10. kvě 2015 7:13:36

Re: unavená želva pardálí

Příspěvek od eleganska » ned 05. črc 2015 17:45:06

Pan Douša je na každé burze a je to překupník každým coulem,a prý jeho paní želvy chová on je jen prodává... :!:

Luke
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte 03. úno 2015 22:46:50

Re: unavená želva pardálí

Příspěvek od Luke » pon 06. črc 2015 12:57:10

Dobrý den,

udělal jsem stejnou chybu jako Vy, bohužel jsem od stejného chovatele koupil 4 želvičky. K dnešnímu dni mi jedna zemřela. Ostatní skoro nerostou, naštěstí jsou celkem aktivní a docela hodně žerou, tak doufám, že budou v pořádku. :x

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: unavená želva pardálí

Příspěvek od Justýna » pát 09. říj 2015 20:03:54

Jak to tu ctu, tak jsem fakt rada, že mám zelvicku od p.Junka. Zadny problém s ní nikdy nebyl, spíš se mnou, že si v chovu nejsem pořádně ještě jistá. Je mi Vás líto, snad želvy zachranite. Je to škoda.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: unavená želva pardálí

Příspěvek od euzelva » pát 09. říj 2015 20:24:58

Bohužel chovatel je už bez želv, nepřál si email co mě poslal zveřejnit :!: Praktiky těchto rádoby chovatelů jsou nevybíravé, nekorektní a nemají s chovem želv nic společného :!:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Martina6282

Re: unavená želva pardálí

Příspěvek od Martina6282 » sob 10. říj 2015 12:24:52

Dobrý den,
tak co se týče naši želvy,je zcela v pořádku,..už po krátké době od mého prvního komentáře bylo po problému,..pravděpodobně se potřebovala jenom aklimatizovat na nové prostředí, pravidelně ji měříme a vážíme, prosperuje, dokonce s námi i cestuje.
Jenom bych chtěla poradit všem chovatelům z vlastní zkušenosti,..pokud myslíte, že má želva problém, nedejte na rady z chatu a laické komentáře,mohlo by vás to demotivovat od řešení problému, když čtete je to fatální, na 100% je nemocná a pod. Podotýkám,chovat želvu pardálí není diagnóza, nemusí být ze zásady hned nemocná...nám se to potvrdilo a to ji máme "údajně" od překupníka
přeji hodně úspěchů všem chovatelům

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: unavená želva pardálí

Příspěvek od euzelva » sob 10. říj 2015 12:44:25

Na to se mě chce říci, po bitvě je každý generál ;) Měla jste prostě štěstí, že vše dobře pro tentokrát dopadlo. Želva byla z importů to je pravděpodobné, příznaky které jste popisovala končí v 70% u těchto želv úhynem. Pokud tedy někdo chce vyjádření musí se striktně postupovat dle statistik, zkušeností....Želvu nikdo neviděl, nezná ji a odpověď je vždy informativní. Pokud toto někdo nechápe, nemá cenu se ani ptát. Žádný chovatel nemá želvy pardálí starší než rok, protože je všechny prodá. Vaše želva opět statisticky spadá mezi želvy z importů jak velikostí, tak stářím a příznaky včetně výtoků atd. Nikde není psáno, že to tak musí být vždy na 100%. Takže bych se měl vlastně omluvit, že jsem vůbec reagoval, a snažil se nějak pomoci 8-). Nakonec pouze doplnění. p.Douša není chovatel želv pardálích a je to pouze překupník. Jeho želvy tedy jsou 100% importy ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět