Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

želva zelenavá,mládě,10 měsíců

Totálně apatická želva, nežere, neleze....
Odpovědět
magdaléna
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob 21. srp 2021 9:34:59

želva zelenavá,mládě,10 měsíců

Příspěvek od magdaléna » sob 21. srp 2021 9:59:47

Dobrý den,
prosím poraďte mi co děláme špatně. V únoru jsme si přivezli želvičku, vytvořili ji doma v teráriu domov, želvička se schovávala často zahrabáním do pilin a dost velkou část dne prospala, ale jedla salát, zeleninu, tak dvě hodiny denně se nahřívala pod lampou. Někdy jsme ji dali kousnout do něčeho našeho -tj. když jsem ji například vytáhla, abych se pochlubila známým položila ji na stůl a nechala ji volně chodit) začala ujídat bramborovou kaši nebo croissant nebo tvaroh z koláče. Náramně ji to chutnalo. Pak jsme ji dali na tři týdny hlídat kvůli dovolené. Byla nejspíš krmena zeleninou, ovocem. Po návratu začalo léto a my ji přemístili na balkón - udělali jsme ji nový výběh (několik druhů substrátu - kokos, piliny, hlína, domeček, bazének, rostoucí pampeliškové listy, jahodovník..) podle mě luxusní apartmá v "přirozeném" prostředí. Želvička ale čímdál tím méně jí, nejdřív přestala jíst salát, pak zeleninu a teď už kousne maximálně jen právě do toho co by neměla - tj. naše. Velkou část dne prospí - buď na povrchu schovaná pod listy jahodovníku nebo zahrabaná v kokosovém substrátu v domečku. Příjde mi že už se ani nenahřívá, pracuji z domova, takže ji chodím na balkon kontrolovat a bohužel je čím dál tím méně aktivní. Prosím poraďte mi, máme ji přestěhovat zpět domů pod lampu? Máme ji nechat vyhladovět až zase začne jíst listy? Máme jít k veterináři? Je snad nemocná ?
Začínám mít opravdu strach, tento stav trvá cca měsíc.
děkuji za pomoc
magdaléna

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: želva zelenavá,mládě,10 měsíců

Příspěvek od Mirek » ned 29. srp 2021 19:40:10

Letošní počasí bohužel nepřeje a některé želvy na to můžou reagovat snížením aktivity. Zvlášť u terárkových želv a nebo pokud na balkón svítí méně sluníčka. Pokud nehubne, tak bych to nechal do září, to by se snad mělo ještě oteplit, a pak do terárka. Jinak časté krmení ovocem, zeleninou nebo jídlem pro lidi není vhodné a může přivodit problémy.

Odpovědět