Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Želva kouše koberec

Totálně apatická želva, nežere, neleze....
Odpovědět
majdos
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte 12. led 2021 12:01:24

Želva kouše koberec

Příspěvek od majdos » úte 12. led 2021 12:14:27

Dobrý den, mám asi roční mládě želvy vroubenaté, již od léta. Želva zatím žije v akvárku, na nové prostředí si zvykla, v létě dostávala každý den čerstvou pampelišku (kterou miluje) občas obohacenou o jinou bylinku či ovoce nebo zeleninu, ale nikdy se toho nedotkla. V zimě jsem pampelišku nahradila pekingským zelím, občas leďák, zelenina, ale nic z toho jí příliš nechutná. Když není sníh, hledám pampelišky a celoročně jí dávám tak 1-2x týdně pár granulek jako doplněk stravy, ty jí s velkou chutí.

Již od pořízení nechávám jednou za čas želvu projít se po bytě. Kdykoliv se jí chce ven, začne narážet do skla a já jí pustím, pokaždé do stejné, nejprostornější místnosti. Máme dřevěnou podlahu, v obýváku koberec, přes který ráda přechází a kouše do něj. Vždy dojde na deku pro psy, do které se začne zahryzavat a v puse jí zůstávají psí chlupy, které jí pak vytahuju, aby se nestal žádný problém.

Nevíte, proč tomu tak je? I v létě, když jsem jí dala na trávu a zrovna jsem sušily koberec, šla přímo k němu a začala ho kousat. Když jsem jí poprvé pouštěla a stála u ní, zkoušela kousat do mých bot. Trávu venku vždy ignoruje a v bytě jí nic jiného nezajímá, i když před ní položím listy nějaké bylinky.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva kouše koberec

Příspěvek od euzelva » stř 13. led 2021 12:44:55

Pravděpodobně je koberec nasycen psím pachem a želva to vyhodnotí jako fajn mňamku. Nedokáže určit, koberec a vůně ji prostě přitahuje :lol:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět