Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Neaktivní želva

Totálně apatická želva, nežere, neleze....
Odpovědět
Čeněk Korecký
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob 31. říj 2020 12:04:06

Neaktivní želva

Příspěvek od Čeněk Korecký » sob 31. říj 2020 12:22:40

Dobrý den, mám 2 roky starou želvu ostruhatou.
Už od začátku října je ale zalezlá v domečku, co jsem ji pořídil, a vůbec nevylézá, aby se najedla nebo prošla po terárku.
A když ji vyndám,tak nachvilku stojí na místě a potom si obejde terárko a zaleze do domečku.
Trápí mě to, protože vím, že želvy ostruhaté přes zimu nespí. Je tohle normální? Mohli byste mi pomoct?
Děkuji
Čeněk

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Neaktivní želva

Příspěvek od Mirek » sob 31. říj 2020 14:45:41

Měsíc po koupi je neaktivita už dost suspektní. Jelikož neznáte chovnou historii želv, tak přichází v úvahu všechny možnosti. Želva samozřejmě mohla být prodána nemocná, nicméně obecně platí, že u akutních nemocí by se stav progresivně zhoršoval. Může se však jednat o některá subakutní onemocnění (např. parazitózy). Nemusí se ale vůbec jednat o zdravotní komplikace, chyba může být v chovných podmínkách. Doporučuji se na ně zaměřit a zhodnotit všechny aspekty, které mohou mít vliv na aktivitu želvy (uspořádání prostoru, osvětlení, teploty...). A v neposlední řadě bývá často na vině nedodržení následnosti podmínek předchozího a nového chovu. Předchozí chovatel by Vám měl poskytnout instrukce (chovné podmínky), kterými byste se měl po zakoupení řídit. Pokud jsou podmínky nastaveny jinak, želvy na to právě mohou reagovat apatií.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Neaktivní želva

Příspěvek od euzelva » stř 18. lis 2020 20:44:10

Nepíšete nic o chovných podmínkách, takže nelze poradit skoro nic. Viděl bych to na nevhodné teploty a jak píše Mirek, nelze vyloučit další možnosti včetně onemocnění.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět