Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

neaktivní želva

Totálně apatická želva, nežere, neleze....
Odpovědět
Petraa
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 01. říj 2020 7:59:30

neaktivní želva

Příspěvek od Petraa » pát 02. říj 2020 8:46:19

Dobrý den, před dvěma týdny jsem si domů přinesla suchozemskou želvičku, asi měsíc starou.
Připravila jsem ji terárko, na jedné části jsou kamínky a mističku s vodou a druhá část je tvořená vlhkými pilinami.
Svítím ji žárovkou 60 W, UV zářivku ještě nemám. Želvička je celý den zalezlá v pilinách a spí.
Když příjdu domů z práce v 15 hod. tak ji vyndám, nažere se listů z pampelišky nebo jitrocele, vykadí se a zase se zahrabe a spí. O víkendu ji vyndám okolo 10 hod. zase se nají a po terárku brouzdá tak do 14 hod. Že by vylezla sama jsem ještě neviděla. Než jsem si ji vzala domů tak majitelka říkala, že sama normálně vylézela. Můžete mi poradit co dělám špatně ? Děkuji Petra

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: neaktivní želva

Příspěvek od Mirek » pát 02. říj 2020 12:50:54

A jste si skutečně jistá, že nevylézá? Může se to překrývat s Vaší pracovní dobou. Nicméně zásadní důvod, proč nově pořízené želvy přestanou reagovat je ten, že chovatel nedodrží návaznost chovných podmínek (nastaví je jinak, než jaké byly u předchozího majitele). Dalšími důvody jsou potom příliš vysoké nebo příliš nízké teploty (doporučuji přeměřit pod zdrojem a v chladné části) apod. Pokud tedy nemáte nastaveno podle doporučení předchozího majitele, tak to udělejte a dále zkontrolujte chovné podmínky.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: neaktivní želva

Příspěvek od euzelva » ned 11. říj 2020 11:37:24

Souhlasím s Mirkem, pouze dodám, že letošní odchovy želv jsou ještě ve věku kdy část z nich tráví žloutkový vak a nemají tím pádem žádnou potřebu jíst. Neměla by jste ji v žádném případě vytahovat násilím :!: Sama si vyleze. Další jsou teploty ty by měli být v prostoru klidně 28 - 30 stupňů.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět