Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Nová želva spí a nejí

Totálně apatická želva, nežere, neleze....
Odpovědět
Jacobbennett
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pon 24. čer 2019 18:40:52

Nová želva spí a nejí

Příspěvek od Jacobbennett » pon 24. čer 2019 19:09:24

Dobrý den, před týdnem jsem si koupil roční želvu zelenavou. Po přivezení domu byla želva poměrně aktivní a jedla, pak zalezl do domku a skoro pořád spí. Občas vyleze ven a projde se. Pochopil bych že želva není aktivní po příjezdu zvyká si na nové prostředí, jen mám trochu strach že týden nejedla. O pití strach nemám želva se napije při koupání a je i o něco více aktivní. Jinak teplota v teráriu se pohybuje kolem 27-29 stupni, v noci kolem 22. Bydlím na sídlišti v paneláku a je trochu problém udržovat teplotní pokles na noc. Jinak svítí pouze UV lampou od 9-19, vlhkost udržují v noci od 70-80%. Želva byla u starého majitele chována venku. Mám strach aby neměla nedostatek živin a nebo nedostatek vápníku, který sypu na potravu. Ke krmení podávám listy pampelišek, čínské zelí, mrkev a pořád nic. Je normální, že želva nepřijímá potravu tak dlouho a stále se adaptuje na nové prostředí nebo někde dělám chybu? Děkuji za odpovědi a omlouvám se za můj hloupý začátečnický dotaz.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Nová želva spí a nejí

Příspěvek od Mirek » pon 24. čer 2019 20:54:29

Dotaz z principu nemůže být hloupý, takže není potřeba se za něj omlouvat. V podstatě jste si již odpověděl, ačkoliv ne úplně explicitně. Jedná se o to, že želva byla zvyklá na venkoví chov, kde jsou teploty řádově nižší než v teráriu (nehledě na to, že Vámi udávané teploty jsou vysoké i na terarijní chov). Želva tedy nemá vyhovující teplotní podmínky, proto je apatická. Nejlepší, co lze v tuto chvíli udělat, je přesunout želvu do venkovního výběhu. Pokud jej nemáte k dispozici, tak nezbývá než pokračovat v terarijním chovu, avšak bude nezbytné snížit teploty, a to jak pod zdrojem tepla, tak v prostoru terária. Toho se dá docílit výměnou žárovky za slabší, pokud nepomůže, tak vypnout výhřevné osvětlení úplně (hádám, že budete muset výhřev vysadit úplně). Pokud máte terárium, tak můžete i vysadit dvířka, aby se zlepšilo větrání (za předpokladu, že želva je tak malá, že nebude schopna uniknout).

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová želva spí a nejí

Příspěvek od euzelva » úte 25. čer 2019 14:56:21

V podstatě ji nevyhovuje nastavení asi hlavně teplot v chovném zařízení, navíc si musí na vše nové zvyknout. Pokud tam takovéto teploty můžete klidně vypnout veškeré nebo část osvětlení pro snížení teplot. Nedostatek toho co popisujete určitě nehrozí. Hlavně ji nijak neúkolujte a nechte ji volné pole na rozhodování co bude dělat......
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět