Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Mládě želvy stepní samo nežere

Totálně apatická želva, nežere, neleze....
Odpovědět
Lenka1115
Pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: pon 11. čer 2018 12:59:21
Bydliště: Martin Slovensko

Mládě želvy stepní samo nežere

Příspěvek od Lenka1115 » pon 29. říj 2018 12:53:41

Dobrý den prosím o radu co mám dělas se želvou stepní která se vylíhla v 8/2018 a od narození 2 měsíce nepřijmala žádnou potravu, stranila se ostatních želv, ani se neslunila a byla celou dobu ve stínu v domečku, jen jsme ji občas vytáhli skontrolovat jestli žije. Jako substrát používáme 2/3 lignocel s pískem kupovany od Vás a 1/3 v chladnější části máme kamínky a na nich misku s vodou a misku na potravu, teplota je pod ohrevnou lampou 40 stupnu a v chladné části 26 stupňu. Želvička stepní se vylíhla jen 1 proto ji máme ve společném teráriu se stejně starými mláďaty želvy zelenavé. Asi před týdnem jsem přemýšlela nad tím že do teď jsem ji neviděla žrát tak jsem ji skusila vytáhnout ven a nakrmit no nežrala nic tak jsem neviděla jinou možnost než ji otevřít páratkem ,,zobák" a vsunout ji tam vlhky list polníčku posypany vápníkem ona skousla a pri každem otevření jsem ji vtlačila vždy ten list a postupne každy den takto snědla vždy o 1 list více při tomto krmení ale jakmile ji dam k potrave aby žrala sama tak vubec nemá zájem, krunýř ze spodní strany má dost měkky ale už trošku přibírá ale nevím jak pokračovat, čím krmit, jestli je teplota vhodná, jestli ji koupat atd děkuji
Lenka1115

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Mládě želvy stepní samo nežere

Příspěvek od Mirek » úte 30. říj 2018 18:23:38

To je těžko. Ne každý vylíhnutý jedinec je predisponován k tomu, aby přežil. Jedinec, kterého popisujete, by za normálních okolností v přírodě vlivem selekce zemřel. Vyloučena není ani vývojová nebo vrozená vada. Jediné, o co se můžete snažit je želvu vypiplat ručním krmením. Jestli se to podaří, to těžko říct. Každopádně mnoho štěstí.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Mládě želvy stepní samo nežere

Příspěvek od euzelva » úte 30. říj 2018 21:56:33

Bohužel to vypadá na to, že želva není od vylíhnutí ok. Krmení násilnou metodou nebude mít asi žádný efekt. Bohužel selekce je neúprosná a želva pravděpodobně nepřežije. Vykoupejte ji občas a nechte to osudu, to bude nejlepší.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Lenka1115
Pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: pon 11. čer 2018 12:59:21
Bydliště: Martin Slovensko

Re: Mládě želvy stepní samo nežere

Příspěvek od Lenka1115 » čtv 01. lis 2018 19:27:42

Zatím tu želvičku každý den krmím ručně, střídám polníček a čínske zeli všechno navlhčené a posypane vápníkem, sama zatím žrát nechce ale už vidím nějaky pokrok, konečně ji začína trochu tvrdnout krunýř a pomalu přibírá jen dost často je v domečku a spí, budu v tom zatím pokračovat a uvidím jestli se to bude zlepšovat nebo ne, letos jsme meli poprve 2 vajíčka želvy stepní a vylíhla se jen tato želvička a je mi líto ji nechat jen tak jestli přežije nebo ne tak dělám všechno pro to aby se to zlepšilo
Lenka1115

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Mládě želvy stepní samo nežere

Příspěvek od euzelva » čtv 01. lis 2018 23:09:58

Uvidíte, třeba to dopadne dobře, držím Vám palce. Pokud má chuť k jídlu není to ztracené.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Lenka1115
Pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: pon 11. čer 2018 12:59:21
Bydliště: Martin Slovensko

Re: Mládě želvy stepní samo nežere

Příspěvek od Lenka1115 » úte 20. lis 2018 16:25:54

Dobrý den chtěla jsem se podělit o to jak nám to dopadlo s tou želvičkou stepní, jedinou ktera se nám letos a i celkově poprve vylíhla.
Už je to měsíc co jsem tuto želvičku pravidelně každý den krmila ručně za potřebí páratka jsem otevřela zobak a rychle tam nacpala třeba polniček a při každém otevření aby si to želva posunula směrem do žaludku jsem ji tu potravu stale posouvala do zobaku aby si pokažde ukousla a asi po 2 týdnech jsem spozorovala že už to není jen plochá placka ale začal se ji krunýř pěkně zvedat, začla se vyprazdňovat a konečně nebyla cele dny jen zahrabana v domečku ale začla se chodit vyhřívat a už žere sama takže mám velkou radost, myslím že z nejhoršího už je venku :)
20181105_111057.jpg
20181105_111107.jpg
Lenka1115

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Mládě želvy stepní samo nežere

Příspěvek od euzelva » úte 20. lis 2018 18:12:23

No vidíte, výborná zpráva :D Přeji Vám hodně chovatelských úspěchů. 8-)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Lenka1115
Pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: pon 11. čer 2018 12:59:21
Bydliště: Martin Slovensko

Re: Mládě želvy stepní samo nežere

Příspěvek od Lenka1115 » úte 20. lis 2018 22:06:53

Děkuji :-)
Lenka1115

Smarties
Pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 25. říj 2018 14:20:26

Re: Mládě želvy stepní samo nežere

Příspěvek od Smarties » sob 24. lis 2018 23:57:56

To je krasnej pribeh. Jste sikovna,zelvicka ma stesti,ze natrefila na vas. ;)

Lenka1115
Pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: pon 11. čer 2018 12:59:21
Bydliště: Martin Slovensko

Re: Mládě želvy stepní samo nežere

Příspěvek od Lenka1115 » stř 28. lis 2018 11:52:45

Děkuji jsme moc rádi že to takto dopadlo, nejhorší je pohled na želvičku která dlouhodobě nechce přijmat potravu nebo má vrozenou vadu a nevíte jak ji pomoct, tuto stepku jsme asi zachránili no želvu zelenavou která se nám vylíhla dlouho po termínu a jen s 1 okem to moc nadějně nevypadá stále se zahrabáva a vůbec neroste, chtěla jsem skusit ji krmit taky tak ze ji páratkem otevřu zobák a potravu tam vsunu ale má tak hrozně malý zobáček že když zatáhne celou hlavu do krunýře tak neni šance ji nakrmit :-(
Lenka1115

Miluška 17
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob 30. zář 2023 14:34:36

Re: Mládě želvy stepní samo nežere

Příspěvek od Miluška 17 » sob 30. zář 2023 14:48:19

Dobrý den, příspěvek je už starý, ale potřebovala bych akutně poradit. Mladé vylezlo o 22 dní později než ostatní. Mělo veliký žloutkový váček, který jsem po třech dnech musela z důvodu počínajícího se kazení podvázat. Mládě je apatické, žije, ale vůbec nežere. Nevím, co s ním. Jak ho nakrmit, když mu nedokážu otevřít zobáček? 😩

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Mládě želvy stepní samo nežere

Příspěvek od euzelva » ned 01. říj 2023 7:55:24

Můžete to zkusit jak chovatelka výše, ale vaše želva má nějakou vrozenou vadu, když to vše neproběhlo jak má být. Asi vás nepotěším, ale tyto želvy brzy uhynou a nedokáží s tímto handicapem žít. Žloutkový vak slouží jako strava v počátku života, a věřím, že plní jiné funkce. Pokud se nepodaří želvě ho zatáhnout je to vždy velký problém a málokterá to přežije. Bohužel. Neříkám, že šance alespoň malá není, ale........
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět