Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Zelva stepni ctyrprsta nezere a strani se

Totálně apatická želva, nežere, neleze....
Odpovědět
David88
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned 16. zář 2018 21:42:10

Zelva stepni ctyrprsta nezere a strani se

Příspěvek od David88 » ned 16. zář 2018 21:47:57

Dobry vecer. Obracim se na Vas. Hodne ctu na vasi strance informace o zelvach. Chtel bych se prosim zeptat. Ted jsem koupil zelvu samicku jsou ji udajne 2.5 roku. V terariu zila sama a pry podle prodejkyne normalne prijmala potravu. Ja jsem si ji privezl 2dny je u me v terariu kde mam 2 samecky ( stari cca 5 let) ten jeden na ni trochu dorazi ale neni to nic strasneho. Bohuzel me neprijma potravu 2 dny a porad se snazi byt sama v rohu teraria vzdy si cca 2-4x kousne napriklad salatu a dale nepokracuje v potrave. Zkousel jsem aby byla na jidlo i sama v terariu a take se nechytla. Nevite prosim nejakou radu jak na ni aby se rozbastila prosim? Kdyz jsem ji privezl vazila 750g dnes po 2 dnech ma 716g. Vcera jsem ji koupal. Dekuji David

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Zelva stepni ctyrprsta nezere a strani se

Příspěvek od Mirek » pon 17. zář 2018 0:36:34

V podstatě zde bývají tři možnosti problému. První jsou chybně nastavené chovné podmínky. Pokud máte podmínky nastaveny tak jako u předchozího majitele, je tato varianta passé. Dalším variantou je adaptace na nové prostředí, které může trvat déle a přítomnost samců, kteří na samici dorážejí je zde špatně. Je jedno, jak moc dorážejí, ale želva je v novém prostředí s novými podmínkami a nepotřebuje pozornost dalších želv. Nehledě na to, že samci stepaček dovedou být velmi agresivní a z dlouhodobého hlediska není chov více samců nebo samce a samice na malém prostoru doporučován. A konečně třetí variantou jsou zdravotní komplikace. Od začervení, po vážné nemoci. Zvláště u želv stepních je potřeba se držet na pozoru, jelikož jejich import bohužel jen kvete. Z toho důvodu se taky u nově příchozích želv do chovu zavádí preventivní karanténa.

Doporučoval bych želvu umístit odděleně od samců a nastavit stejné chovné podmínky, jako měla u předchozího majitele, pokud tomu tak již není. Karanténu ze zdravotního hlediska jste sice již propásl, ale želvě to alespoň pomůže aklimatizovat se.

Odpovědět