Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

apatická želva, nežere

Totálně apatická želva, nežere, neleze....
Odpovědět
lea
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte 06. úno 2018 23:54:57

apatická želva, nežere

Příspěvek od lea » stř 07. úno 2018 10:25:50

Dobrý den,
mám želvu zelenavou v teráriu od září. Nezazimujeme. Vždy byla hodně aktivní, vše co dostala na misku, hlavně čínské zelí nebo občas granulku, hned s chutí sežrala. Nyní poslední 4 dny zůstává miska stále plná, jídla se ani nedotkne. Většinu času je zalezlá ve svojí jeskyňce. Vlhkost i teplota v teráriu je v pořádku. Chtěla jsem se zeptat, zda je to normální nebo se něco děje? Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: apatická želva, nežere

Příspěvek od Mirek » stř 07. úno 2018 13:10:00

V prvé řadě je zapotřebí vyloučit nemoc. Pokud je želva váhově stabilní, nemá odnikud výtoky, nepůsobí lehkým dojmem při vzetí do ruky, pak bych zkusil ještě pár dní počkat. Pakliže se stav nezmění, jako že předpokládám, že ne, tak zkuste ubrat na osvětlení a teplotě.

lea
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte 06. úno 2018 23:54:57

Re: apatická želva, nežere

Příspěvek od lea » stř 07. úno 2018 15:26:56

Děkuji za odpověď, žádné výtoky ani úbytek na váze želva nemá, krunýř také v pořádku. Pokud tedy nezačne žrát, mám ubrat obě dvě osvětlení cca tak o hodinu ? Teplota je tak 22-23 st.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: apatická želva, nežere

Příspěvek od Mirek » stř 07. úno 2018 19:56:54

Ano, želvy mohou reagovat i na počasí či jiné změny, ale čtyři dny jsou už poměrně dlouhá doba a jestli se tedy chování v následujících dnech (dával bych tomu maximálně dva) nezvrátí, tak začnětě ubírat na osvětlení. Zapomněl jsem zmínit prvně chybné chovné podmínky, na které také může želva reagovat tímto způsobem, ale předpokládám, že podmínky máte nastavené dobře. Doporučuji tedy stahování osvětlění jak délkově, tak teplotu pod výhřevnou lampou. Doporučuji ještě přečíst tento článek, pakliže se tak už nestalo.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: apatická želva, nežere

Příspěvek od euzelva » čtv 08. úno 2018 0:59:44

Jaké máte celkové chovné podmínky, a jak dlouho jsou konstantní?
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět