Stránka 1 z 1

Želva Mississippská - nemoc, apatie?

Napsal: čtv 13. dub 2017 16:13:02
od JaninaH
Zdravím. :)

Jdu si k Vám pro radu ohledně mláděte želvy Mississippské. Želvu mám doma cca tři měsíce. Prvních deset týdnů byla v pořádku. Pravidelně se vyhřívala, žrala, plavala. Poslední dva týdny je apatická - neplave, pouze se vznáší u hladiny. Vždy nakloněná na jednu stranu. Na souš nevylézá. Pokud ji tam položím, snaží se dostat zpět do vody, ale evidentně se vůbec neudrží na nohou. Padá. Přestala úplně žrát. Pouze chytí granuli do pusy a poté jí nechá uplavat. Dokonce jsem ji našla zaseknutou břichem vzhůru pod topítkem. Od pohledu je v pořádku. Žádné zranění, záněty ani nic dalšího. Máte někdo podobnou zkušenost? V čem může být problém? Děkuji.

Re: Želva Mississippská - nemoc, apatie?

Napsal: čtv 13. dub 2017 17:06:16
od Mirek
Sice nejsme fórum pro vodní želvy, ale to, co popisujete jsou jasné příznaky nemoci. Problémy s potopením, narušená rovnováha zvířete a zdržování se poblíž topného zařízení jsou typickými příznaky zápalu plic. Doma to nevyřešíte, klíčová je co možná nejrychlejší návštěva veterináře.

Re: Želva Mississippská - nemoc, apatie?

Napsal: čtv 13. dub 2017 17:54:31
od JaninaH
Já vím, že není, ale bohužel jinde se mi reakce nedostalo. Děkuji za odpověď. Konzultovala jsem to s veterinářem telefonicky s odpovědí, že s tak malou želvou nic nenadělá. Zkusím tedy jiného. :)

Re: Želva Mississippská - nemoc, apatie?

Napsal: čtv 13. dub 2017 18:29:10
od Mirek
Zkuste odborníka na plazy, tady je potřeba zjistit původ nemoci (prevděpodobně bakteriální, ale s jistotou to říct nelze) a začít želvu vhodně léčit. Pokud se nezačne léčit, tak uhyne.

Re: Želva Mississippská - nemoc, apatie?

Napsal: úte 18. dub 2017 19:58:52
od euzelva
Osobně si myslím také, že je nemocná, bohužel. Ale příčinu bych pravděpodobně viděl v chovných podmínkách a teplotách, neboť želva zrovna tak jako suchozemské druhy, po první fázi adaptace na nové prostředí většinou vše zvládne. Zdravotní problémy nastávají až po určité době, kdy se plně projeví nevhodně vedený chov pro danou dobu a momentální potřeby želvy. To bych si troufal tvrdit je právě váš případ.