Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Želva Mississippská - nemoc, apatie?

Okrajová kategorie
Odpovědět
JaninaH
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 13. dub 2017 16:09:24

Želva Mississippská - nemoc, apatie?

Příspěvek od JaninaH » čtv 13. dub 2017 16:13:02

Zdravím. :)

Jdu si k Vám pro radu ohledně mláděte želvy Mississippské. Želvu mám doma cca tři měsíce. Prvních deset týdnů byla v pořádku. Pravidelně se vyhřívala, žrala, plavala. Poslední dva týdny je apatická - neplave, pouze se vznáší u hladiny. Vždy nakloněná na jednu stranu. Na souš nevylézá. Pokud ji tam položím, snaží se dostat zpět do vody, ale evidentně se vůbec neudrží na nohou. Padá. Přestala úplně žrát. Pouze chytí granuli do pusy a poté jí nechá uplavat. Dokonce jsem ji našla zaseknutou břichem vzhůru pod topítkem. Od pohledu je v pořádku. Žádné zranění, záněty ani nic dalšího. Máte někdo podobnou zkušenost? V čem může být problém? Děkuji.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Želva Mississippská - nemoc, apatie?

Příspěvek od Mirek » čtv 13. dub 2017 17:06:16

Sice nejsme fórum pro vodní želvy, ale to, co popisujete jsou jasné příznaky nemoci. Problémy s potopením, narušená rovnováha zvířete a zdržování se poblíž topného zařízení jsou typickými příznaky zápalu plic. Doma to nevyřešíte, klíčová je co možná nejrychlejší návštěva veterináře.

JaninaH
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 13. dub 2017 16:09:24

Re: Želva Mississippská - nemoc, apatie?

Příspěvek od JaninaH » čtv 13. dub 2017 17:54:31

Já vím, že není, ale bohužel jinde se mi reakce nedostalo. Děkuji za odpověď. Konzultovala jsem to s veterinářem telefonicky s odpovědí, že s tak malou želvou nic nenadělá. Zkusím tedy jiného. :)

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Želva Mississippská - nemoc, apatie?

Příspěvek od Mirek » čtv 13. dub 2017 18:29:10

Zkuste odborníka na plazy, tady je potřeba zjistit původ nemoci (prevděpodobně bakteriální, ale s jistotou to říct nelze) a začít želvu vhodně léčit. Pokud se nezačne léčit, tak uhyne.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva Mississippská - nemoc, apatie?

Příspěvek od euzelva » úte 18. dub 2017 19:58:52

Osobně si myslím také, že je nemocná, bohužel. Ale příčinu bych pravděpodobně viděl v chovných podmínkách a teplotách, neboť želva zrovna tak jako suchozemské druhy, po první fázi adaptace na nové prostředí většinou vše zvládne. Zdravotní problémy nastávají až po určité době, kdy se plně projeví nevhodně vedený chov pro danou dobu a momentální potřeby želvy. To bych si troufal tvrdit je právě váš případ.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět