Stránka 1 z 1

Malinká zelvicka nechce jesť

Napsal: čtv 25. srp 2016 16:08:45
od LuckaRadko2823
Dobrý deň.V nedeli sme si koupili na terra burze zelvicku čínsku,je opravdu malinká.Dneska už je štvrtek a stále nechce jist.Mame ji v akváriu s zelvou trojkylnou ktera už je väčší.Skousali sme ji davat krmivo od sera raffy baby gran-rustove krmivo pro vodní zelvy.A ešte sme skúšali krmivo od zoo med natural aquatic turtle food a taky nič.Skouseli sme ji davat listy z pampelisky a taky nic.Kdyz sme se pána ptali jestli to nevadí že by byla v jednom akváriu s zelvickou trojkylnou,tak nám rekl že to je jedno to nevadi.Vite nám prosím poradiť? vopred moc krát ďekujeme.

Re: Malinká zelvicka nechce jesť

Napsal: čtv 25. srp 2016 17:15:18
od Mirek
Dotaz jste směřoval na špatné fórum, jelikož rozumíme suchozemským želvám.. Nicméně, želva si může zvykat na nové prostředí, nicméně může to být i něco jiného. Zkuste se zeptat na jiných poradnách a fórech, kde budou odpovědi fundovanější.

Re: Malinká zelvicka nechce jesť

Napsal: čtv 25. srp 2016 18:22:27
od euzelva
Nechte ji zvyknout si na nové prostředí, tyto želvy jsou všežravé a za pokus by stálo nabídnout nějakou masitou potravu. Každopádně je hlavně otázka na co byla zvyklá. Pokud na úplně rozdílnou stravu je možné, že to bude trvat dlouho než ji hlad naučí jíst něco jiné. I vodní želvy jsou dost konzervativní a výraznou změnu stravy snášejí obtížně. Pokud je jinak jeví čile vydržel bych. Pokud se přidá apatie je možné, že je nemocná, ale to bych určil až jako poslední variantu. Napište jak to dopadlo ;)