Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Prosba o pomoc s želvou

Okrajová kategorie
Odpovědět
Bobikan18
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob 06. srp 2016 11:18:42

Prosba o pomoc s želvou

Příspěvek od Bobikan18 » sob 06. srp 2016 11:21:33

Dobrý den p. Junek,

chtěl bych Vás poprosit o radu s želvou na fotkách. Tato želvička se nám objevila ve čtvrtek v pozdních hodinách na zahradě a než jsme si toho všimli, tak jí náš hlídací pes pokousal. Jak můžete vidět na obrázcích scr3 a scr2. Chtěl bych se poptat s ohledem na obrázek scr3, jak máme dále postupovat, spodní část krunýře želvy, ji trčí dost nepřirozeně, ale je stále přirostlá. Máme tuto část sundat? Nebo jí to máme přilepit lepící páskou, jak se objevuje na vašich stránkách? Rány jsme vyčistili, želvu vykoupali v heřmánku a poté rány vydezinfikovali. Dnes už skoro vůbec nekrvácí.

Dále bych se chtěl zeptat, čím se taková želva živí? Momentálně dostává jitrocel, pampelišku, co nám roste na zahradě, ale nemáme vůbec představu o její spotřebě :). Nepoznáme ani jestli je suchozemská, obojživelná či vodní. Poslední variantu jsme vyřadili, protože jsme si nevšimli žádných blan mezi prsty. Nemáme vůbec představu jaký má mít výběh, jestli má mít misku s vodou, jak hlubokou, jak má vypadat její výběh. Momentálně přespává v přepravce s vodou, kamínkem listy. Jinak pokud jsme doma, tak je volně s námi. Želvička momentálně pobíhá po naší předsíni, kde má malý domeček, kámen, trochu trávy a vody. Ale nevíme jestli je to dostatečné, přeci jen jsme se k téhle želvičce dostali jako slepý k houslím.

Želva je živá, čilá, chodí, hodně zvídavá, ale nevím co je to za druh želvy. Proto jsem přiložil obrázek scr1 jestli byste náhodou nevěděl? Pokud budete chtít, tak vám pošlu další fotky želvičky, abyste viděl a dokázal rozpoznat více.

Moc Vám děkuji za jakoukoliv odpověď a radu.

David Molin
scr1.jpg
scr2.jpg
scr3.jpg

Horst
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob 06. srp 2016 19:34:57

Re: Prosba o pomoc s želvou

Příspěvek od Horst » sob 06. srp 2016 19:43:48

100% vodní želva

Odpovědět