Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Novy par mladat

Dotazy k tomuto konkrétnímu druhu želv
Odpovědět
Petr1985
Pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: ned 20. led 2019 15:09:49

Novy par mladat

Příspěvek od Petr1985 » úte 22. led 2019 21:45:50

Dobry den, na zacatek bych chtel podekovat spravci techto stranek. Takovych informaci pohromade se kterymi se deli zadarmo s nami (UVA/UVB testy, zkusrnosti, vybava, zdravi, zimovani...) to je opravdu az k neuvereni. V jakemkoliv jinem oboru se to ocekavat neda. Respekt!

Ale zpatky k otazce, chystam se pustit do zelvareni. Mam jiz zkusenosti z hermankama, mel jsem jednu asi 10 let (10let zpatky) jako dite, ale pak jsem se odstehoval do zahranici zelva zustala doma. Momentalne ziju v UK a chci si poridit pardalku, dve. Protoze nemuzu koupit z cech (kvuli dovozu) nasel jsem si dva chovatele, kteri se mi zda super, maji hezka mladata. Ptal jsem se na inkubacni dobu, rikali, ze 31*- pry na samice. Je to tak spravne?

Je lygnocel jako lygnocel? Koukal jsem na netu a ke jich vice k vyberu, je to jen o cene nebo si mam dat na neco pozor?

Urcite budu mit vice otazek :)

Dekuji

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Novy par mladat

Příspěvek od Mirek » úte 22. led 2019 23:47:15

Inkubační teplota u plazů ovlivňuje poměr pohlaví, ale na druhou stranu se na to nedá spoléhat, takže zdali si vyberete samce či samici náleží stejně jen náhodě.

Bývá mezi lignocely lehký rozdíl v kvalitě a musíte si vybrat, co Vám vyhovuje. Nejsou to zase tak drastické zozdíly, takže si nemusíte vyloženě dávat pozor. Pokud kupujete již míchaný substrát, tak kvalitu poznáte podle textury, u lisovaných cihel uvidítě po rozmočení.

Odpovědět