Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

stěhování

Dotazy k tomuto konkrétnímu druhu želv
Odpovědět
homole01
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned 07. srp 2016 22:08:30

stěhování

Příspěvek od homole01 » stř 07. čer 2017 21:18:02

Dobrý den,
měla bych jen dotaz na stěhování....přestěhovali jsme se do nového domu i s naší želvičkou a ona to zrovna dobře nenese...v podstatě vylézá sporadicky z úkrytu a hodně málo žere...je mi jasné že si potřebuje zvyknout...spíš se chci jenom zeptat jak dlouhou dobu je to v pohodě??? trvá to zhruba 14 dnů...sem tam něco sežere..ale žádný zázrak..tak bych jen nerada aby měla zdravotní problémy....

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: stěhování

Příspěvek od Mirek » stř 07. čer 2017 23:53:54

14 dní už je poměrně dlouhá doba.. Podmínky jste nechala stejné? Pokud nemá nějaké další projevy nemoci (úbytek hmotnosti, výtoky, sípání...), tak bych asi jen sledoval.. Veterinář by aplikoval možná vitamíny, takže by to nepomohlo, naopak by to mohlo ublížit.. Pokud se nevzpamatuje, tak pak jedině zkusit upravit podmínky..

Uživatelský avatar
mgeisselreiter
Matador
Příspěvky: 86
Registrován: pon 21. bře 2016 16:51:18

Re: stěhování

Příspěvek od mgeisselreiter » čtv 08. čer 2017 18:05:14

Já pořídil dospělou samici na podzim a nezvykla si ani za půl roku! Neměla žádné příznaky nemoci, byla aktivní, ale prakticky vůbec nežrala a jen hubla. Byl jsem z toho nešťastný, občas krmil kaší. No a 17.5.17 šla ven na zahradu k ostatním želvám a žrala a žrala a je v pohodě. Myslím, že změna podmínek je někdy pro želvu hodně zlá.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: stěhování

Příspěvek od euzelva » sob 10. čer 2017 19:06:35

Změna prostředí je vždy u želv zásadní a neradno jim ho často měnit. U starších a dospělých želv je po přesunu zásadní první rok v nové péči. Bohužel cca 30 - 50%, želv to nevydrží, nasledkem toho onemocní a vlastně bez příčiny uhynou :oops:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět