Stránka 1 z 1

lepší varianta

Napsal: čtv 19. bře 2015 23:57:44
od ipr
Margináty dávám potřetí ven. Vždy kolem začátku dubna (loni při podobné zimě 31.3.). Prosinec a leden byly v teráriu maximálně aktivní, začátek února začaly výrazně snižovat aktivitu, čily v tuto dobu jim poté snižuji teplotu pod žárovkou a o 1,5 hodiny zkracuji provoz této žárovky. Želvy jsou už líné, ale žerou. Nyní jim dávám čerstvou stravu, den se prolužuje a želvy maličko pookřály. Chci se zeptat, zda by jste volil jako lepší variantu 1) želvy s touto aktivitou nechat ještě měsíc v teráriu a pak by vlastně jakoby pokračovaly v květnu ve stejném teple a aktivitě, nebo 2) by jste volil už teď želvy přenést ven, oni se tam lehce utlumí, pěkně si odpočinou a v květnu se znovu rozežerou. Děkuji, hezký den. Už krmím pouze novými pampeliškami atd. ale chce to déšť, pak to teprve úplně vyletí.

Re: lepší varianta

Napsal: pát 20. bře 2015 8:58:17
od euzelva
To je vše složitější než to vypadá, ale pokud to vezmu zjednodušeně volím variantu dvě. Myslet si, že v květnu budou pokračovat v stejných teplotách je pouze zbožné přání. Musí se brát průměrná denní teplota a to je na rozdíl od domácího prostředí úplně někde jinde ;)

Re: lepší varianta

Napsal: pát 20. bře 2015 11:59:53
od ipr
Děkuji za odpověď. Zajímal mě názor chovatele, který má za sebou mnoho pokusů a tudíž i zkušeností. Ještě dovolte otázku, zda se alespoň trochu dá poznat pohlaví v mladém věku. Všiml jsem si, že jste zde určoval čtenářce pohlaví už na roce a půl. Mých 8 želv je narozeno 7/12. Rozdíl ve velikosti je obrovský, nejmenší má 110g, největší 330g. Dalo by se to už poznat? Já si tady soutěžně tipuji, a mě snad vychází všechno samci. Už jsem potřetí změnil koncovku u svého věku a chtěl bych si to rozmnožování :lol: (želv) ještě trochu užívat. No a takhle by mi to ti samí kluci trošku oddálili a zkomplikovali. Želvy jsou z dvou různých chovů (mohly by se lišit teploty při inkubaci). Poznámka: Od velkochovatelů, no rozdíl v kvalitě želv je taky velký. Není chovatel, jako chovatel. Děkuji, Vám i želvám hezké rozetmění slunce.

Re: lepší varianta

Napsal: pát 20. bře 2015 17:51:27
od euzelva
To nevím, ale můžete je nafotit a uvidíme, co to budě :D