Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Pohlaví želviček

Dotazy k tomuto konkrétnímu druhu želv
Odpovědět
Uživatelský avatar
Peťule
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř 10. zář 2014 21:58:16

Pohlaví želviček

Příspěvek od Peťule » stř 10. zář 2014 22:13:57

Dobrý den, pořídili jsme si dvě želvičky zelenavé, jsou jim dva roky. Vím, že se to u tak malých želviček moc nepozná. Ani prodejce mi nebyl schopen moc říct co je to. Tak prosím o radu zkušenější chovatele co vlastně doma máme :-)
Tady:Na té první je naše zatím Žofinka tu jsme si přivezli dnes a na druhé je Vendelín toho máme již 14 dní, jsou ze stejného chovu i stejně vylíhnutí, jen jsme koupili jednu a pak se rozhodli pro druhou, aby mu nebylo smutno. Moc vám děkuji za pomoc.
A konkrétně děkuji panu Junkovi za dokonalé stránky, které se pro mě staly jakousi biblí chovatele, kde najdu co potřebuji. Je skvělé, že se najde někdo, kdo si dá práci a sepíše vše, co je potřeba aby mohl začínající chovatel jako já, alespoň, trochu těm nádherným tvorečkům, dát to správné co potřebují ke spokojenému žití.
Přílohy
DSCN8108.JPG
Žofinka
DSCN8058.JPG
Vendelín Piškot

Kuba
Borec
Příspěvky: 136
Registrován: stř 18. čer 2014 21:29:24

Re: Pohlaví želviček

Příspěvek od Kuba » čtv 11. zář 2014 7:20:21

U takhle malých želviček je to pouze tipovačka. Nikdo s jistotou vám neřekne zda je to holka nebo kluk ;) Zkuste to třeba za dva roky, to už budeme moc poznat prošku přesněji :D

Uživatelský avatar
Peťule
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř 10. zář 2014 21:58:16

Re: Pohlaví želviček

Příspěvek od Peťule » čtv 11. zář 2014 7:35:43

Dobré ráno všem, to já moc dobře vím, že je to jen typ. Ale také vím, že tu na foru jsou zkušení chovatelé, kteří mi jsou schopni říct, alespoň přibližně, jak se jim to jeví. :-) Proto jsem zkusila tuto možnost a dala jsem fotky na toto forum. Ale nečekám, že mi někdo tady řekne 100 procentně je to to a to ;)

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohlaví želviček

Příspěvek od euzelva » čtv 11. zář 2014 10:17:04

Takže především prodejce asi není chovatel, protože želvy mají maximálně jeden rok je to T.h.b v prvním případě to vypadá na 99% na samce a v druhém na samce na 70%. Každopádně děkuji za pochvalu a ať se v chovu daří :)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Peťule
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř 10. zář 2014 21:58:16

Re: Pohlaví želviček

Příspěvek od Peťule » čtv 11. zář 2014 10:23:48

Moc děkuji za odpověď a já myslela, že bude páreček, no tak uvidíme co budoucnost přinese :-) Želvičky máme z Náchoda ze zverimexu, na papírech CITES je napsaný jako původní majitel pan Miroslav Havel, prý jsou to jeho odchovy. Vy byste ho mohl znát jste k nám blízko. A taky je v papírech co jsme k ni dostali odchov červenec 2012. Ale už se mi taky podle fotek jiných chovatelů zdálo, že jsou malé proti jejich dvoutetým želvíkům. Ale říkala jsem si každá želvička je jiná a když to mají v papírech, tak asi budou tak starý. Asi jsem byla naivní :-(

Uživatelský avatar
Peťule
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř 10. zář 2014 21:58:16

Re: Pohlaví želviček

Příspěvek od Peťule » čtv 11. zář 2014 11:02:12

A ještě jedna otázečka máme zatím terárko 65x35x35, ( píšu zatím, až povyrostou budeme zvětšovat, možná i nějaký želví stůl. ) Přes léto budou mít výběh na balkoně, už vymýšlíme :-) Koupila jsem do něho žárovku Reptile UVB 150 (dříve Repti Glo 10.0 compact) myslíte, že je dostačující? Máme také výhřevnou žárovku a denní světlo zajišťuje zářivka. Četla jsem články o světlech a vaše měření snad pětkrát než jsem vybrala :-D Tak snad je to dobře. :-)

Kuba
Borec
Příspěvky: 136
Registrován: stř 18. čer 2014 21:29:24

Re: Pohlaví želviček

Příspěvek od Kuba » čtv 11. zář 2014 15:18:05

Určitě jste vybrala dobře. ;) Do tak malého ter. Repti-glo postačí (hlavně ho nepřehřeje).

Uživatelský avatar
Peťule
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř 10. zář 2014 21:58:16

Re: Pohlaví želviček

Příspěvek od Peťule » čtv 11. zář 2014 15:36:03

Děkuji za odpověď. Svítím denním + UVB asi od 10h. - 21h. pak jdou chrupat a tepelnou žárovkou svítím od 10h. -12h. a pak od 15h. -18h. někdy do 19h, pak ju vypnu aby se snížila teplota na noc. Snad je to tak dobrý, zdá se, že jim to zatím vyhovuje :-)

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohlaví želviček

Příspěvek od euzelva » pát 12. zář 2014 7:58:27

Zvolená žárovka do tohoto prostoru je O.K. A pokud nastavené podmínky želvám vyhovují není co řešit ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět