Stránka 1 z 1

Nakup zimovanych mladat

Napsal: pát 15. srp 2014 11:21:16
od Richenza
Dobry den,
vcera jsem se byla u chovatele podivat na dvouleta mladata t.h., ktera bych si rada koupila.Ma jich 10, jsou cila, zerou, maji krasne hladke krunyre a ocicka jako koralky, jen se mi zdala mala. Jsou 2x zimovana a meri 6-6,5 cm. Myslite, ze je to v poradku?Mam doma rocni nezimovane temer 9 cm, tak me to udivilo. Dekuji za odpoved.

Re: Nakup zimovanych mladat

Napsal: pát 15. srp 2014 11:51:41
od Mirek
Myslím, že je to v pořádku. Představte si situaci - mládě se vylíhne v v létě, chvíli má možnost nabírat na váze a velikosti, jenomže na to nemá moc času - přijde podzim a náběh na zimování - želva neroste. Pak zimování a opět želva neroste... Další možnost má až na jaře dalšího roku...

Kdežto nezimované se vylíhnou a v zimě mají zachovanou aktivitu, takže jedí a rostou...

Re: Nakup zimovanych mladat

Napsal: pát 15. srp 2014 14:37:46
od euzelva
Těžko říci,ale mají v pořádku veškeré doklady? To je první věc a druhá je jejich velikost a to je dost na spodní hranici a možná i pod ní. Ostatní je na Vás ;)

Re: Nakup zimovanych mladat

Napsal: pát 15. srp 2014 20:35:49
od Richenza
Doklady jsem si poradne prohledla-jsem pravnicka, toto bych nezanedbala ;-) a jsou v poradku. Dokonce je vydala stejna urednice jako zelvam, ktere uz mam doma. Ty zelvicky pusobily zdrave, jen ta velikost me zarazila. Dekuji za Vase nazory, promyslim to. Pozitivni mi tu prislo, ze pokud uz dvakrat absolvovaly tak narocnou zkousku, jakou je hybernace, mely by byt zdrave, bez vrozenych vad. Ja bych je ale letos uz spat nedala.

Re: Nakup zimovanych mladat

Napsal: pát 15. srp 2014 21:35:23
od euzelva
Pokud je to myšleno takto, tak to je určité plus to je jisté. Ale já si kladu otázku proč někdo prodává takto staré želvy, buď jsou to kluci nebo v tom vidím nějaký jiný důvod :roll: Roční větším chovatelům zbudou, ale pokud jich máte takto málo a prodáváte je tak ani náhodou. Každopádně to už je trochu prof. deformace - moje :ugeek: