Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Nakup zimovanych mladat

Dotazy k tomuto konkrétnímu druhu želv
Odpovědět
Uživatelský avatar
Richenza
Pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: pon 16. čer 2014 22:00:32

Nakup zimovanych mladat

Příspěvek od Richenza » pát 15. srp 2014 11:21:16

Dobry den,
vcera jsem se byla u chovatele podivat na dvouleta mladata t.h., ktera bych si rada koupila.Ma jich 10, jsou cila, zerou, maji krasne hladke krunyre a ocicka jako koralky, jen se mi zdala mala. Jsou 2x zimovana a meri 6-6,5 cm. Myslite, ze je to v poradku?Mam doma rocni nezimovane temer 9 cm, tak me to udivilo. Dekuji za odpoved.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Nakup zimovanych mladat

Příspěvek od Mirek » pát 15. srp 2014 11:51:41

Myslím, že je to v pořádku. Představte si situaci - mládě se vylíhne v v létě, chvíli má možnost nabírat na váze a velikosti, jenomže na to nemá moc času - přijde podzim a náběh na zimování - želva neroste. Pak zimování a opět želva neroste... Další možnost má až na jaře dalšího roku...

Kdežto nezimované se vylíhnou a v zimě mají zachovanou aktivitu, takže jedí a rostou...

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakup zimovanych mladat

Příspěvek od euzelva » pát 15. srp 2014 14:37:46

Těžko říci,ale mají v pořádku veškeré doklady? To je první věc a druhá je jejich velikost a to je dost na spodní hranici a možná i pod ní. Ostatní je na Vás ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Richenza
Pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: pon 16. čer 2014 22:00:32

Re: Nakup zimovanych mladat

Příspěvek od Richenza » pát 15. srp 2014 20:35:49

Doklady jsem si poradne prohledla-jsem pravnicka, toto bych nezanedbala ;-) a jsou v poradku. Dokonce je vydala stejna urednice jako zelvam, ktere uz mam doma. Ty zelvicky pusobily zdrave, jen ta velikost me zarazila. Dekuji za Vase nazory, promyslim to. Pozitivni mi tu prislo, ze pokud uz dvakrat absolvovaly tak narocnou zkousku, jakou je hybernace, mely by byt zdrave, bez vrozenych vad. Ja bych je ale letos uz spat nedala.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakup zimovanych mladat

Příspěvek od euzelva » pát 15. srp 2014 21:35:23

Pokud je to myšleno takto, tak to je určité plus to je jisté. Ale já si kladu otázku proč někdo prodává takto staré želvy, buď jsou to kluci nebo v tom vidím nějaký jiný důvod :roll: Roční větším chovatelům zbudou, ale pokud jich máte takto málo a prodáváte je tak ani náhodou. Každopádně to už je trochu prof. deformace - moje :ugeek:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět