Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Břicho

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Břicho

Příspěvek od Justýna » sob 21. lis 2015 11:08:04

Dobrý den, prosím mrknete mi na fotky, zda želva opravdu potřebovala odpočinek? Bříško mi přijde takové propadlejší, ale není měkká, ve středu jí to pořád pruží, je z odchovu 2014.
Měla do zač.listopadu letní režim, ale byla více unavená, už vůbec nelítala po terárku, proto snížená teplota na nynějších 30st.pod lampou, chladná část 22st.---můžu případně dát místo 40w..25w, pokud je studená část ještě moc, ale doma máme 22 a na níž se asi nedostanu a to netopíme a pořád větráme kvůli želvě, ať nemá v noci moc teplo :lol: Teď moc už nejí, dnes jen dva kousance do zelí a je taková sice chodí, ale je na ni vidět únava, včera jsem ji přistihla ve 2 hodiny spát v domku....Je to tak správně a nechat to tak a nebo jí postupně výhřev utnout úplně. Na noc se zahrabává a jde do domku, ráno kouká a po zapnutí světel teprve vyleze, nyní po 2 hodinách zapnutí světel odešla do domku a spí. Jinak ještě doplním, že s váhou nešla dolů, má pěkné tuk.polštářky a minulý měsíc ještě na letních teplotách mi břibrala na zelené stravě 11g, takže nyní 81g.
Přeji hezký víkend a moc děkuji za odpověď. ;)
Přílohy
IMG_20151121_094753.jpg
IMG_20151121_094904.jpg
IMG_20151121_094909.jpg

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Břicho

Příspěvek od euzelva » sob 21. lis 2015 11:13:36

Nevím na jaké fotky, ale ani se ji nedivím. V nějakém příspěvku jste zde psala, že má pod lampou více jak 40 což je po letních vedrech strašně moc :!: Určitě snížit teploty pod výhřevnou lampou na 30°C a v prostoru na 23 - 25°C. A následně ji dát klid. Želva přibrala několikanásobně což je dobré, ale nastavte ji to a dál si ji nevšímejte. Spodní plastron u starších želv než jsou mimina je různý dle chovu. Tvar není už tak důležití a hlavně ji nesmí měknout.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Břicho

Příspěvek od Justýna » sob 21. lis 2015 11:16:34

vy je nevidíte? já ano...mám tam tři. Takže výhřev mám na 30st. max. teď studená část 21st. Při letních měla max.40st. pod lampou. Nemám to tedy už měnit pokud bude vylézat, denní mám 8-17, výhřev 8-16.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Břicho

Příspěvek od euzelva » sob 21. lis 2015 13:25:15

Už je vidím, neměnit a vyčkat.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

vendelín
Matador
Příspěvky: 76
Registrován: pon 14. zář 2015 19:48:20

Re: Břicho

Příspěvek od vendelín » sob 21. lis 2015 21:55:30

Osvědčilo se mi pozorovat kamery, které jsou umístěné u želv THH na prodej. Zjistila jsem, že se převážně, během mé pracovní doby, želvy povalují kolem tepelného zdroje a mají menší aktivitu než při pozorování kamery v září a říjnu (ale je možný, že šlo o náhodu).
Teplotu dodržuju podle letáku od euzelva.cz - a už jsem to i vychytala na těch +- 30 stupňů pod výhřevem a v noci větráme.
Jinak jsem se tady dočetla, že teplota by se neměla měnit pokud želvě vyhovuje, ale v knize Nataši Valenské se zase udává běžná teplota pod výhřevem až 45 stupňů...
Takže se řídím podle teplot uváděných zde. Naše želva podřimuje docela často a moc toho nenaběhá, ale unavená mi nepřijde.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Břicho

Příspěvek od euzelva » ned 22. lis 2015 10:58:12

No ano i já udávám tyto teploty na webu, ale musíte vědět kdy je aplikovat. To je zásadní jádro chovu. Ty želvy na webkameře jsou poblíž okna na severní stranu v uzavřeném teráriu. Stále žerou jak zjednané, ale aktivita se snížila s příchodem studeného počasí a poklesem jak teplot okolních tak výrazně cítí příchod podzimu. Největší chybou by bylo teď jim teploty zvyšovat :o To by byl krok proti počasí i želvám ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Břicho

Příspěvek od Justýna » ned 22. lis 2015 11:38:07

No ale vemte si, když vám vychází zvýšení teplot na období, kdy se to s venkem prostě neshoduje... Např.jak já, když jsem teď najela na jarní, taknjsem zvědavá, jak se budu pak trefovat do období, co bude venku...je totiž blbost mít od +-března letni a v létě jarní teploty...no uvidíme, jak to dopadne.

vendelín
Matador
Příspěvky: 76
Registrován: pon 14. zář 2015 19:48:20

Re: Břicho

Příspěvek od vendelín » pon 23. lis 2015 0:14:34

euzelva píše:No ano i já udávám tyto teploty na webu, ale musíte vědět kdy je aplikovat. To je zásadní jádro chovu. Ty želvy na webkameře jsou poblíž okna na severní stranu v uzavřeném teráriu. Stále žerou jak zjednané, ale aktivita se snížila s příchodem studeného počasí a poklesem jak teplot okolních tak výrazně cítí příchod podzimu. Největší chybou by bylo teď jim teploty zvyšovat :o To by byl krok proti počasí i želvám ;)
Já jedu podle letáku, který jsem dostala spolu se želvou a vašich kamer... a modlím se, aby bylo vše ok. O želvu se prostě bojím, takže úplně Justýnu chápu. A to mám dítě, psa, rybičky a skáču kolem želvy. :)
Těch 40 stupňů je lepší raději vynechat, jak tak koukám a nebo si počkat až na konec prosince a začátkem března přejít na jarní, pokud nebude želva vykazovat známky, že chce zase něco jiného - a kdo se v tom má vyznat! :D

Justý, vás jsem se chtěla ještě zeptat na krunýř - byla to plíseň?

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Břicho

Příspěvek od Justýna » pon 23. lis 2015 7:41:44

Ne nebyla

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Břicho

Příspěvek od Justýna » úte 24. lis 2015 20:20:06

Jinak ještě pro upřesnění, želvička opravdu byla unavená a po snížení na 30st.max. pod lampou, mi sice trošilinku denně sní, ale je aktivní velmi málo a to od 8 do 13, max.14hodin a spí a spí zahrabaná. Hodně větráme a mrznu doma kvůli ní, aby měla 18st. v noci se dostanu i na méně...co by člověk kvůli želvě neudělal že? :lol: Musíme se zahřívat vnitřně ze schovaných zásob pálených ze zahrádky, když ještě byla :lol: :lol: :lol: Manžel sice remcal kvůli enormnímu větrání, že kvůli želvě nebude mrznout, ale vnitřní zahřívání slivovičkou vůbec nevadí :lol: , na chlapi se musí kulišácky

Odpovědět