Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Zahrabana mala želvička, nevylézá

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
Alijonoška
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pát 29. črc 2022 14:40:23

Zahrabana mala želvička, nevylézá

Příspěvek od Alijonoška » pát 29. črc 2022 15:23:37

Dobrý den,
prosím o radu. Je to týden, co jsme dostali malou stepni želvičku. Venkovní výběh zatím nemáme, tak je v teráriu. Terárko jsme dali půl kamínky a půl substrát podle návodu od pana Junka - za ten moc dekuji :) Substrátu jsme jí dali opravdu vrstvu, aby si mohla hrabat. Již tretí den se zahrabe, není vůbec k najítí a nevylézá. Kdyz jsem ji ráno vyhrabala, aby se najedla, snedla 2 lístky pampelišky a hned se opet zahrabala a opet bez pohybu. Tak me napadlo po přečtení všech článků, že na želvičku došlo období odpočinku. Mám ji nechat zahrabanou, nevyhrabávat, nebudit? Uplumit vsechna svetla a jen rosit substrát? Jak dlouho ji mám takto nechat-6týdnů a pak probudit?
Moc Vám děkuji za konzultaci.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Zahrabana mala želvička, nevylézá

Příspěvek od Mirek » pon 01. srp 2022 13:08:49

Po koupi je nejdůležitější přesně navázat na podmínky u předchozího majitele. Želva se takto může chovat z mnoha důvodů - stresová reakce na velkou změnu v podmínkách a prostředí, nevyhovující podmínky, zdravotní problém... Pokud došlo k navázaí na předchozí podmínky, zkontroloval bych současně nastavené podmínky, zdali jsou vyhovující.

Odpovědět