Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Želva vůbec neopouští domeček, nežere

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
IvaVa
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: stř 16. pro 2020 13:49:02

Želva vůbec neopouští domeček, nežere

Příspěvek od IvaVa » stř 16. pro 2020 14:05:39

Dobrý den,
na jaře letošního roku (2020) jsme si zde na euzelva pořídili želvičku (testudo graeca), nyní je jí něco málo přes rok.
Už tak 14 pozoruji sníženou aktivitu želvy, přiliš nejedla a z domečku vylézala tak jednou za den. Situace se, ale ještě zhoršila a dnes je to třetí den, co domek neopustila vůbec, nežere. Myslela jsem, že by to mohlo být teplotou - pod žárovnou 30-31 a na chladném místě 20-22, ale zde na fóru jsem se dočetla, že to je ok teplota. Jak výhřevnou tak UVB žárovku má před ani né měsícem měněnou. Krmíme čínským zelím, občas polníček a rukola a také granule pro suchozemské želvy, sypu vápníkem. Terárko taky zde z webu kombinace kamínky na chladmém místě a zbytek kokosové vlákno s pískem. V domku má seno. Bojím se aby želva nezazimovala, jsem naprostý začátečník a zimovat jsem jí nechtěla. Naznačuje toto chování chorobě nebo je občasný útlum normální? Ještě bych doplnila, že první den, co z domku vůbec nevylezla jsem ji zkontrolovala. Nezná se mi, že by někde měkknul krunýř ani jsem neobjevila žádné jiné povrchové změny, oči otevřené a čisté. Po přemístění mimo terárium se normálně pohybovala, bez problémů celkem rychle. Předem děkuji za rady a přeji všem krásné svátky :)

Uživatelský avatar
mgeisselreiter
Matador
Příspěvky: 86
Registrován: pon 21. bře 2016 16:51:18

Re: Želva vůbec neopouští domeček, nežere

Příspěvek od mgeisselreiter » stř 16. pro 2020 20:18:53

Dle mých zkušeností je to normální a toto období trvá někdy pár dní, někdy týden a někdy i měsíc. Teploty máte nižší, než je pro simulaci plné letní sezóny, ty už bych moc nesnižoval, ale nevím, jak dlouho svítíte, to by mělo být "v létě" 12 h a v období útlumu může být 8-10 hodin.
Želvu bych nechal v klidu na pokoji, případně ji kontroloval tak 1x týdně.

Odpovědět