Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Ubytek na vaze

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
Smarties
Pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 25. říj 2018 14:20:26

Ubytek na vaze

Příspěvek od Smarties » stř 02. říj 2019 21:49:46

Dobrý den,

Mám od Vás želvu zelenavou pořízenou letos v srpnu. Je to 2018. Celkem málo žere. Oproti druhé,která je stejně stará,jen zimu byla v terariu, žere hodně málo.
Dokonce od srpna ubyla na váze a vůbec nevyrostla. V srpnu měla 21g,nyní 18g. Ta druhá, stejně stará má 50g.
Do dnešního dne byly obě ve venkovním výběhu. Dnes jsem je přesunula do teraria.
Je něco,co mohu udělat? Jeví se jinak zdravá a vpořádku.
Předem děkuju

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubytek na vaze

Příspěvek od euzelva » čtv 03. říj 2019 8:28:15

Takto těžko soudit, venkovní chov jste držela příliš dlouho a k přesunu mělo dojít dříve. Před zimou želvy ztrácejí hmotnost. Nemůžete ji porovnávat s druhou neboť její chov byl zásadně jiný. Jak jsem Vám říkal želvě nesmí změknout karapax, to je zásadní informace. V teráriu postupně najeďte na teplejší chov a uvidíte. Jak sama popisujete nemocně nevypadá a mělo by být vše v pořádku a postupně se dostat do normy.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Smarties
Pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 25. říj 2018 14:20:26

Re: Ubytek na vaze

Příspěvek od Smarties » sob 05. říj 2019 11:02:52

Dobrý den,

Děkuji za info. Ja se bala,nedat je dovnitr moc brzy a tim jim moc prodlouzit zimu. Snazila jsem se jit dle vasich instrukci na webu.
Hlavne jsem chteka vedet,jestli je ubytek na vaze mozny a neznamena zakonite nejake fatalni nasledky.
Dekuji

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubytek na vaze

Příspěvek od euzelva » sob 05. říj 2019 18:56:28

To se nedá takto říci, úbytek v přírodě je běžný a vše uvidíte časem. Každopádně pokud se rozežere bude ok.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět