Stránka 1 z 1

G. Pardalis

Napsal: úte 05. bře 2019 15:28:24
od Petrová
Dobrý den, mám dotaz zda se moje želva chová normálně. Máme jí čtyři dny a jsou jí čtyři měsíce. Vždy jeden den celý prospí a druhý den je aktivní a běhá skoro celý den. Je to normální, že to má takhle na střídačku? Je to tím že je ještě tak malá? Moc děkuji za odpověď

Re: G. Pardalis

Napsal: úte 05. bře 2019 18:22:24
od Mirek
Doporučil bych ještě počkat, až si přivykne na nové podmínky. Nastavili jste podmínky tak, jak byla želva zvyklá u předchozího majitele?

Re: G. Pardalis

Napsal: úte 05. bře 2019 20:08:54
od Petrová
Majitel jí měl se spoustou dalších malých želviček, a my máme jen jednu a měl v teráriu pouze substrát a domeček a teplotu 25 a pod výhřevem 35 tak jsme to nastavili taky akorát jsme přidali pod výhřev kámen, podestýlku jsme rozdělili na poloviny v jedné spací má substrát a ve druhé má oblázky.Chovatel je krmil granulkami, které mi vůbec nechce ale papá mi čínské zelí a seno plus jsem jí zkoušela jablko a to jí taky chutná. Moc ráda se koupe v misce na pití. Výběh má velký 120cm na 30cm a je veliká 5cm takže výběh je zatím dost velký. Jinak prospívá pěkně, když je aktivní tak ráda zkoumá ale má to jak jsem psala, jeden den je hodně spavá a druhý den je zase aktivní.

Re: G. Pardalis

Napsal: úte 05. bře 2019 22:33:04
od Mirek
Kámen, který je pod výhřevnou lampou, dejte pryč, není to vhodné. Krmení granulemi a ovocem taky není pro pardálky vhodné, jsou to želvy, které by měly mít striktní dietu v podobě zeleného krmení. Teploty bych možná zkusil lehce navýšit, uvidíte, jestli se něco změní. Každopádně s tou změnou teploty bych ještě chvíli počkal, ať se adaptuje na nové prostředí.

Re: G. Pardalis

Napsal: úte 05. bře 2019 22:45:24
od Petrová
Dobře mockrát děkuji za rady. Potom napíšu jak to s námi dopadlo

Re: G. Pardalis

Napsal: ned 17. bře 2019 14:35:17
od euzelva
Teplota v teráriu je pro tento druh dost nízká a to 25 stupňů. Doporučuji zvýšit na 28. V Africe je přes den klidně 40 ;)

Re: G. Pardalis

Napsal: pát 24. kvě 2019 10:37:13
od Petrová
Dobrý den, upravila jsem vše jak jste radil, prvních pár dní byla docela aktivní ale poslední dobou spíš spala a moc nejedla jen malinko tak 1x za tři dny. Teď už mi spí dva dny, snad teda spí. Jak poznám jestli spí nebo jestli uhynula, snad ne. Někde jsem četla že mladé želvy narozené po létě a na podzim na jaře stagnují tak jestli je to možné. Nemám jí třeba dát ven pod klícku když už je tak hezky?

Re: G. Pardalis

Napsal: pát 24. kvě 2019 19:01:57
od euzelva
Obávám se že jde o import. To, že tam měl více želv ještě neznamená, že je odlíhnul. Každopádně je to divné chování pro tento druh, popravdě by Vám měl poradit on, protože ji "zná". Jak poznáte, že žije? Jednoduše, pokud ji vezmete do ruky a otáčíte ji měla by se hnout. Nebo ji zatahejte za nohu, reakce je odpor a zatažení zpět. Pomoci Vám může toto.https://euzelva.cz/uhynula-zelva