Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

odpočívající želvy (testudo hermanni)

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
mozaika
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 14. úno 2019 13:41:35

odpočívající želvy (testudo hermanni)

Příspěvek od mozaika » pát 15. úno 2019 15:16:02

Dobrý den, mám od konce listopadu malé želvy koupené od pana Junka. Narozené jsou loni v srpnu, teď v polovině ledna obě tak nějak postupně začali projevovat známky únavy popisované zde na webu. Pomalu jsem začala zkracovat svícení všech světel - denní, USB i zahřívací. Poslední týden začali zůstávát pod zhasnutými světly, ani nechodili spát do domku jako předtím, jen se trochu zahrabávali. Tak jsem jim zhasla úplně, nedala žádné jídlo a do terárka přidala mokré hobliny. To bylo 11.2. Včera se vyhrabali a koukali, večer se jedna přemístila pod světlo, pořád nesvítim, a druhá se zahrabala do substrátu pod větev a zase spali. Dneska jsou obě na stejném místě jako včera a zase odpoledne vyhrabali, hlavy vystrčené a čumákují ven, ale nehýbou se. Máme je ložnici a teplotu v terárku je od 18-19 C, méně fakt nedám ;) Nemám vůbec žádné zkušenosti. Je toto chování normání, takhle odpočívají? A jak poznám, že jim opravdu zase můžu začít postupně svítit všemi třemi světly? A jak s potravou? Mám trochu obavy, ať nevyhladoví moc - Ano, vím, že želvy nemusí jíst dlouho, ale přece toto jsou ještě miminka ;) Krunýř mají pořád tvrdý, pěkně vybarvený. Jedna vážila při posledním vážení 66 g, druhá 54 g. Kolik můžou zhubnout? Děkuji za rady zkušeným, hezký den ;)

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: odpočívající želvy (testudo hermanni)

Příspěvek od euzelva » sob 16. úno 2019 11:29:56

Toto je období kdy na některé z želv přijde útlum. Už je neznám takže pouze orientačně. Pokud jste se rozhodla pro odpočinek nechte to tak. Můžete tam něco pohodit k snědku, ale držte nastavený trend. V přírodě to mají také tak. V podstatě by jste to měla vydržet ca 2 - 3 měsíce, pak postupně začínat s jarem. Nechte vše vypnuté, ale pokud prokazují nějakou činnost nechte denní světlo normálně ovlivňovat terárium, nezakrývat.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět