Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Denní světlo

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
Petra1706
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob 02. úno 2019 9:26:49

Denní světlo

Příspěvek od Petra1706 » sob 02. úno 2019 9:44:24

Omlouvám se.jestli už to tady někdo takhle řešil,ale nějak se v tom nevyznám.Loni jsem od jedni paní kupovala želvy.ted mají cca rok.kupovala jsem komplet s akvárium a osvetlenim.vysvetlila mi všechny světla.jsou tam 3-UVB.tepelna a denní světlo.Předevčirem mi praskla žárovka s denním světlem.tak jsem ji vymontovali s tím abych se podívala.jaka tam je.Ku podivu jsme zjistili že je to klasická led.coz je asi úplně špatně, ne? Tak hurá do zverimexu, tak mi ale zase paní tvrdila.ze pokud mám výhřevnou žárovku, která dává světlo.ze už další denní nepotrebuji.Že.pry když jim tam dám ještě denní, tak ta jim bude vytvářet další teplo.ale želvy byly celý den dost spavé.byly jen pod teplem a skoro žádná aktivita.tak mi prosím někdo poraďte. :(

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Denní světlo

Příspěvek od Mirek » sob 02. úno 2019 10:48:05

Prodavači ve zverimexu nebývají v problematice chvu plazů absolutně fundovaní (a kdo ví, jestli v chovatelství jiných zvířat ano). Potřebujete denní svícení, výhřevnou žárovku a UVB lampu (v případě UVB výbojky je zdroj UVB a tepla sjednocen). Já osobně bych v teráriu LED nepoužíval, jelikož ještě před několika lety to nebylo vhodné (LED poskytovaly světlo skládáním barev, tedy pro lidské oko působily jako bílá, pro oko jiného živočicha nemusela). Nicméně abych diodám nekřivdil, za těch pár let se jistě posunuly a může existovat vhodný LED zdroj osvětlení do terária, kterým jsem zatím neměl možnost se zabývat. Já osobně používám denní trubice. Mají nízký příkon a prosvětlí celé terárium. Denní světlo si musíte koupit nové dle vašich technických možností (dle toho, jestli máte objímku nebo jiný systém uchycení). Pozor si musíte dát na spektrum tak, aby bylo denní. Je pravdou, že denní osvětlení může produkovat teplo, a může ovlivnit celkové teploty. Nicméně musíte si zvolit kombinaci tak, aby teploty byly v požadovaném rozmezí. Nesprávné nastavení podmínek se projevuje sníženou aktivitou, spavostí (často pod zdrojem světla)... nicméně jestli je toto Váš případ, na to máme málo informací k želvě a celkovým podmínkám chovu.

Odpovědět