Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Snížení teplot v teráriu u Geochelone carbonaria

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
Marťásek
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: sob 28. čer 2014 7:36:18

Snížení teplot v teráriu u Geochelone carbonaria

Příspěvek od Marťásek » stř 03. zář 2014 18:04:17

Dobrý den Miloši,
mám k Vám zase jeden dotaz, ohledně mé uhlířky. želva začíná 3měsíc u mně a když jsem si ji na konci školního roku od vás kupovala, byly jí cca 3měsíce.
Celé léto jsem se držela dle Vašich rad, co se týče teplot v terárku 30st.C a 35st.C pod výhřevkou, v polovině srpna jste mi doporučil, teploty snížit, protože skoro nežrala. tak má od té doby v terárku 25st. C.
Nyní mi přijde, že více pospává a žere ještě míň, zdá se mi, že jde do klidové fáze. prosím tedy o radu, jak jí upravit svícení a teploty(do teď jsem svítila 12hod. denně), vlhkost předpokládám, že mám stále udržovat vysokou.
Ještě ohledně toho jejího neapetitu, začala jsem jí dávat, k čerstvé stravě, granule a ty bohužel zmizí jako první a v zeleném a zelenině se jen povrtá:-(
Děkuji za trpělivé odpovědi. Martina

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2917
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení teplot v teráriu u Geochelone carbonaria

Příspěvek od euzelva » stř 03. zář 2014 19:28:13

Podívejte pokud Vám žere granule je to v pohodě, tento druh patří mezi želvy které trůní během dne někde v úkrytu a vylézají na jídlo a nahřát se. Nemusí to být ani každý den. Každopádně teploty musí mít pod výhřevnou lampou alespoň 35°C a v chladné části před vypnutím světel 27 - 30°C to znamená večer. Stravu můžete dávat okurek, doporučenou konzervu, houby.....zelené tomuto druhu moc nechutná ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Marťásek
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: sob 28. čer 2014 7:36:18

Re: Snížení teplot v teráriu u Geochelone carbonaria

Příspěvek od Marťásek » stř 10. zář 2014 14:58:11

Dobrý den Miloši,
děkuji za odpověď, ještě se ujistím jestli jsem to správně pochopila, takže u uhlířky udržuji takto vysoké teploty standartně po celý rok? A stále svítit denně 12hod?
Co se týče stravy, tak granule docela zobe, houby má také ráda, vaší konzervu měla ze začátku v oblibě, ale teď 2x za sebou si jí ani nevšimla(dávám 1x týdně), aby měla masovou složku dávám ji zvlhčené ,sušené červy a larvy pro vodní želvy. A vápník doplňuji sépiovkou nebo skořápkami.
Děkuji za trpělivé odpovědi Martina

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2917
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení teplot v teráriu u Geochelone carbonaria

Příspěvek od euzelva » stř 10. zář 2014 20:10:57

Každopádně nechápu proč ji dáváte stravu pro vodní želvy :shock: Teploty by měli mírně kopírovat teploty v její domovině což je Jižní Amerika. Ale dá se říci, že teplo by měla mít stále a mění se pouze vlhkost + -. Pokud Vás to zajímá tak zde si můžete vše vyhledat podrobně http://euzelva.cz/pocasi-zelvich-lokalit
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Mason_Baumgar
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 18. pro 2014 0:39:02

Re: Snížení teplot v teráriu u Geochelone carbonaria

Příspěvek od Mason_Baumgar » čtv 18. pro 2014 0:44:26

Se objeví , měli byste vzít v granulích , že je to v pohodě , je tento typ mezi želv , které se obvykle nachází ve dne kdekoli v utajit i vyjít , aby si na večeři , stejně jako přípravu. Nemusí to mohlo být každý den . Jde o to,aktuální teplo musí být pod nějakým druhem topného světla alespoň 35 ° H , stejně jako v zimních komponent předchozí přeměnit cestu lampy dvacet sedm , aby se 40 ° H , můj manžel a já . věk . v noci . Potraviny lze nastavit okurky , radili zpracované houby ..... tento druh přirozeně také Grosse ; )

Odpovědět