Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Unavená želvička

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
Karolinaa
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř 29. srp 2018 11:24:22

Unavená želvička

Příspěvek od Karolinaa » stř 29. srp 2018 11:52:18

Dobrý den, mám želvu zelenavou. Jsou ji dva roky. Poslední dobou je nějaká unavená. Furt by jen spala a to u ní není obvyklý. Většinou na sebe celý den upozorňuje a chce abych si ji brala. Jinak apaticka, ale neni, když mě vidí běží ke mě abych si ji vzala do ruky pohladim ji a je zas spokojená a jde spát. Do toho pár dní zpátky začala mít jiný trus je řídký ne úplně průjem, ale i tak mě to vyděsilo. Má i jinou barvu. Koukala jsem a nakonec je docela podobný fotkám co tu máte kde píšete, že je to v pořádku, ale stejně jsem z toho nesva. Jinak, ale Annie žere jak neurvala, krmila jsem ji mlicnakama, jetelem, jitrocelem a sem tam jsem objevila i nějaký ten květ. Bohužel kvůli suchu jsem teď byla nucena ji koupit čínský zelí a římský salát. Doufám, že ještě někde něco na loukách objevím. Koupu ji jednou za 14 dní. V teráriu má UVB lampu a denní světlo to svítí 12 hodin a tepelná lampa svítí teď tak různě kvůli horku jsem to stáhla. Substrát má lignocel s pískem. Udržují vlhkost a pořídila jsem i vodopád aby měla i vlhčí vzduch. Tak se chci zeptat mám se bát nebo jen má líný období? Moc Vám předem děkuji za odpověď
Přílohy
IMG_20180810_1421322~2.jpg
IMG_20180626_1448198.jpg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Unavená želvička

Příspěvek od Mirek » čtv 30. srp 2018 1:30:32

Řekl bych, že změna aktivity souvisí se změnou světelného režimu a teplot (sporadické spouštění výhřevné lampy), což ale vzhledem k vedrům nelze v teráriích dělat jinak. Příčinu změny trusu bych viděl v přechodu na čínské zelí. Pro jistotu bych želvu pozoroval a jakmile vedra poleví, začal znovu s pravidelným světelným režimem a uvidíte, jestli se aktivita vrátí do normálu. Pro jistotu můžete dát trus na koprologické vyšetření, zdali želva netrpí parazity. Nakonec není na škodu, když se toto vyšetření provede občas jen tak, aniž by měla želva problémy.

jirka04
Pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: stř 18. čer 2014 10:45:08

Re: Unavená želvička

Příspěvek od jirka04 » čtv 30. srp 2018 12:37:38

Dobry den, mohu se zeptat kde se toto vysetreni dela a kolik orientacne stoji pro jednu zelvu? Dekuji.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Unavená želvička

Příspěvek od Mirek » čtv 30. srp 2018 13:20:52

Koprologické vyšetření provádí každý veteinář a cena se pohybuje většinou kolem 100 - 150 kč. Tedy alespoň to tak stálo, když jsem toto vyšetení nechával dělat naposledy, teď si to dělám sám, každopádně to ale není drahé.

Karolinaa
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř 29. srp 2018 11:24:22

Re: Unavená želvička

Příspěvek od Karolinaa » čtv 30. srp 2018 13:27:14

Dobře, děkuji moc za radu

Odpovědět