Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Želvička po koupi jen spí

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
Tompraz
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř 08. srp 2018 18:18:24

Želvička po koupi jen spí

Příspěvek od Tompraz » stř 08. srp 2018 18:29:30

Dobrý den,
včera jsem si koupil želvu zelenavou je nádherná :).. Když jsme přijeli domů rychle sem připravil terárko aby želva nebyla moc dlouho v krabici.. Chvíli zkoumala okolí pak si zalezla do domečku tam byla asi pul hodky a pak vylezla se futrovat.. jakmile snědla docela dost tak místo domku si vybrala kupu sena a zelezla do něj a tam spala celý den pak se dokonce i za domečkem zahrabala a spala až do rána... Jelikož mám v těhle hicech dost velké teploty v bytě bylo mi doporučeno vůbec nezapínat výhřevku což tedy ani nedělám a vyndal sem oboje dvířka a pořád to tak nechávám... Ted ale přichazí první část otázky mám na večer dávat dvířka zpět abych docílil vlhosti nebo to prostě nechám otevřené pořád vlhost se bohybuje okolo 40% přes den v noci tak okolo 50%.. Za druhé dnes jsem si všimnul že želvička když se krmí nebo jen tak leze pořád pohupuje hlavou nahoru a dolu a trošku naráží hlavou to krunýře.. Hledám všude tu řeč těla želv ale nikde se o tomhle nepíše... Za každou radu budu rád :).. jsem začátečník a chci pro želvu jen to nejlepší :)

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želvička po koupi jen spí

Příspěvek od euzelva » stř 08. srp 2018 20:28:18

Dvířka nechat až vysazené než klesnou teploty přes den pod 25 v chladné části. Na noc nenandávat. Želvy běžně různě pohupují a pohybují předními nohami i hlavou. To se vůbec neřeší.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět