Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

želva stále spí

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
Alenas
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: stř 25. črc 2018 18:46:45

želva stále spí

Příspěvek od Alenas » stř 25. črc 2018 19:09:09

Prosím o radu.
Máme doma 2 měsíce malou želvičku zelenavou. Prvních několik dní byla dost aktivní, chodila po terarku, do bazenku, lezla po přístřešku. Pak začala čím dál tím dřív chodit do přístřešku a spala až do rána. Tento týden už jsem želvičku ani neviděla. Když jdu do práce tak ještě spí, když přijdu domu (ve 14.00) tak je zase zalezlá. Jen poznám že je ujedeno a je tam trus. Ale dnes snad ani nejedla, ani trus jsem nenašla.
Napadá vás čím to může být?

Svítíme 9-19 denní a UVB, výhřevné má 1 hod pauzu
Na noc vlhčíme substrát, vlhkost je v terariu cca 70%
Krunýř je pevný, žádné výtoky ani sypaní jsem nepozorovala.

Měla jsem za to, že želvy mají rády teplo, ale jediné co mě napadá je jestli jí není moc horko, že se pořad tak schovává? Nyní po zhasnutí světel má v chladné části 29 stupňů. Nejsem si jistá a okolik teplota v noci poklesne, protože v místnosti je kolem 26 stupňů.
Jestli někoho napadá čím to může být, co jinak upravit, nebo jestli si myslíte že jen máme želvu lenocha, tak prosím o odpověď.

Diky moc

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: želva stále spí

Příspěvek od Mirek » stř 25. črc 2018 20:52:51

Podle všeho je příčina ve špatně nastavených chovných podmínkách. Stoprocentně bych snížil celkově teplotu. Pokud je v noci v chladné části téměř 30°C, přes den tam musí být ještě více. Snížení teploty napomůže větrání terária - pokud je želva malá a nepřeleze, klidně vysaďte úplně dvířka.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: želva stále spí

Příspěvek od euzelva » pát 27. črc 2018 20:38:52

Mirek má pravdu, teplota přes den max 26 v chladné části, pořiďte slabší žárovky nebo nezapínejte v těchto dnech vůbec. Nebo o želvu přijdete.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět