Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Unavená malá želvička

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
AnetaFeikova
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: stř 20. čer 2018 11:13:12

Unavená malá želvička

Příspěvek od AnetaFeikova » stř 20. čer 2018 11:31:02

Dobrý den,
Mám malou želvičku, asi roční testudo hermanni, doma ji máme od dubna. Posledni dobou ji změkl krunýř i bříško, málo jí a je unavená. Když ji vezmu ven do trávy tak je čilá a zkoumá okolí, ale v terárku jen popoleze.
Chovne podmínky má do 30 stupňů v teple části a kolem 24 v chladné kde má i bazének. Velikost terarka je 100x40. Stravu beru ze zahradky, sypu vapnikem. Obcas dám granulky. Na noc vlhcim substrat. Doba sviceni je od 9:00-19:30.
Dřive po terárku chodila, koupala se a jedla hodne.
Prosim o radu, jsem zacatecnik a docela me to plaší, nevim jestli je to normální, nebo je neco spatne.
Předem děkuji za odpovedi.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2916
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Unavená malá želvička

Příspěvek od euzelva » stř 20. čer 2018 13:22:02

Tak to pro Vás nemám dobrou zprávu, pokud ji změkl celkově krunýř nad únosnou míru, tedy hodně, pak bohužel není žádné řešení a želva časem asi uhyne. Ale neviděl jsem ji, tak to berte pouze jako spekulace. V teráriu ji něco nesedí, proto ta změna po přesunu ven. A může jít o cokoliv. Svítíte docela dost a snažil bych ji režim osvětlení a teplot určitě snížit, otázkou je jestli už není pozdě. Také mohla onemocnět, ale držím palce.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

ipr
Matador
Příspěvky: 83
Registrován: úte 08. črc 2014 16:07:06

Re: Unavená malá želvička

Příspěvek od ipr » pát 13. črc 2018 21:19:32

Já jen dodám k tomu měkkému plastronu. Pokud máte zahrádku, tak tam nechte želvu v létě na trvalo. Nic lepšího nevymyslíte (a v teráriu už vůbec ne). Já jsem jako začínající - a chybující - stačil měknoucí želvy zachránit.

Odpovědět