Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

rozmlsaná?

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
martinaposp
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 10. kvě 2018 9:49:20

rozmlsaná?

Příspěvek od martinaposp » čtv 10. kvě 2018 10:07:25

Dobry den, prosím o radu. Mam zelvicku zelenavou,odchov srpen -září 2017. Váží 40g, oči čisté, už ale 2 měsíce hodně spí,jde se nahřát, a zase zaleze,i přes den se zahrabe,jsem sice v práci,ale prědtím byla vzhuru,než jí zhasli světla, teď chodí i klidně 2 hod před zhasnutím a vyleze až ráno, míň jí,kolikrát nesní ani list pamlelišky, někdy jí stihneme vyndat ven,než zaleze, to šmějdí,je zvídavá, ob den jí koupeme,vyprázdní se denně,max ob den. nechce mi jíst čínské zelí,ledový salát,ani moc ty pampelišky,občas sní maličko jablka,ale tak 5x si kousne a nemá zájem. Vypadá to, že to co se jí nepovede ukousnout napodruhé uz nechá. zase jsou dny,kdy sní pul tenkého plátku salátové okurky, svítíme jí od 9-18 s hodinovou pausou,pod lampou má 32stupnů. Když jí ´vezmeme ven, sem tam si kousne, běhá si,ale v terarku hned zaleze a sní,asi uběhaná :lol: , jak na ní? je jen rozmlsaná,nebo jí snížit teplotu, budu moc ráda za jakoukoli radu, moc díky Martina

Bears
Pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: pon 26. pro 2016 16:46:16

Re: rozmlsaná?

Příspěvek od Bears » čtv 10. kvě 2018 20:42:33

Dobrý den, moje odpověď určitě nebude fundovaná, ale podle mě na ní přišla jarní únava, ale navíc si myslím, že jí hodně rušíte vyndaváním a přesouváním z místa na místo. Taky si nejsem úplně jistá správností jídelníčku :o
Uvidíte, co Vám napíšou Mirek nebo pan Junek, ale jinak moc přeju, ať je fit👍👍👍

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: rozmlsaná?

Příspěvek od Mirek » čtv 10. kvě 2018 21:54:14

Není to sice tak explicitní, abych mohl jednoznačně říci, co želva potřebuje, ale pokud jste chovné podmínky dlouho neměnila, může být kámen úrazu tam. Ovoce a zeleninu dávat na zpestření můžete, ale ne nikterak často a spíše sezónně. Nicméně, pokud se nechystáte s přenosem ven, snížil bych teploty a dobu svícení. Samozřejmě pro důkladnost kontrolujte pravidelně zdravotní stav želvy.

Odpovědět