Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Neaktivní želvička

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
janael
Pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: stř 25. kvě 2016 19:18:41

Neaktivní želvička

Příspěvek od janael » pon 21. lis 2016 11:33:31

Dobrý den,
Před měsícem jsem si koupila dvě letošní TG. Jedna je čilá, krásně přibírá. Ta druhá je neustále zahrabaná. Dvakrát do týdne ji vyhrabu abych se na ni koukla. Sice otevře očka, chvilku kouká, párkrát zobne do salátu (dnes už ani to ne), ale do 10 min už je zase zahrabaná. Dnes jsem ji koupala, má hodně měkký krunýř, je daleko světlejší a při vážení má o 3g méně než před měsícem (tj ze 17g na 14g). Nevím co s ní. Kontrolovala jsem teploty, vlhkost, vše by mělo být v pořádku. Napadlo mě, že by možná chtěla teď na podzim chvilku odpočnout v chladu. Ale bojím se, že to při tomto stavu již není vhodné. Poradíte mi, prosím. Nerada bych o ni přišla a nevím jak ji pomoci. :( :cry:
Děkuji

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Neaktivní želvička

Příspěvek od Mirek » pon 21. lis 2016 15:14:28

Každá želva je individuum, takže těžko soudit v konkrétním případě bez znalosti chovné historie a podmínek. Nicméně všeobecně platí, že tohle způsobují buď absolutně špatně nastavené podmínky, nebo nemoc. Pokud byly želvám nastavovány nové podmnky, než na které byly zvyklé, je možné, že bude zapotřebí je změnit (snížit teploty). Dlužno přihlížet k tomu, je-li želva od chovatele a nemůže-li mít také jiné problémy - výtoky, chrapot v dechu, zakalené oči...

janael
Pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: stř 25. kvě 2016 19:18:41

Re: Neaktivní želvička

Příspěvek od janael » pon 21. lis 2016 15:24:53

Je pravda, že byli v hoblinách, já je dala na lignocel s pískem. Teplotu jsem zkoušela snížit a pak zase zvýšit. Nepomohlo nic. Známky nemoci nemá, aspoň né tedy viditelné. Už mám i větší želvy a s tímto jsem se ještě nesetkala. :cry:

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Neaktivní želvička

Příspěvek od Mirek » pon 21. lis 2016 18:23:47

Posouzení je, jak jsem již říkal, těžké. Pokud máte dojem, že želvě nevyhovují teploty, tak ji dejte do chladdnější místnosti a do vlhkého substrátu... To můžete udělat stejně (v teráriu se nic takto nevyřeší) a bude-li se problém horšit (další úbytky na váze, větší změknutí krunýře, nějaké další příznaky...), tak navštivte veterináře.

Odpovědět