Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

želva uhlířská - nežere

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
Marťásek
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: sob 28. čer 2014 7:36:18

želva uhlířská - nežere

Příspěvek od Marťásek » pon 04. srp 2014 16:24:22

Dobrý den Miloši,
moje malá uhlířka(stará cca 4,5měsíce), jídlu nikdy moc nedala, ale teď poslední dny, už mi nežere ani ovoce z ruky a to bylo vždy její oblíbené.
Chovám ji v terárku teplota 30 C a pod lampou 35. Když je takhle hezky vezmu ji odpoledne vždy do polostínu na trávu. Vždy se alespoň trochu napásla, dnes jen jetýlkem brouzdala a asi tak 2 lístky sežrala. Dnes jsem jí zvážila a má ze 44g z minulého týdne jen 40g.
Mohu ji zkusit koupit granule, popřípadě nějakém želví vit. jestli je bude žrát?
Děkuji za odpověď , mám ji vzít k vet? Martina

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: želva uhlířská - nežere

Příspěvek od euzelva » pon 04. srp 2014 16:31:39

Uhlířské želvy potřebují hodně různorodou stravu a hlavně chovné podmínky dobře nastavené. Hlavně teplo a vlhko. Stravu částečně i živočišnou a granule občas také viz. článek o chovu Želvy uhlířské na webu. Každopádně bych ji určitě nevenčil :!: K vet. bych nespěchal vždyť Vám roste :o
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Marťásek
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: sob 28. čer 2014 7:36:18

Re: želva uhlířská - nežere

Příspěvek od Marťásek » pon 04. srp 2014 16:42:56

O různorodou stravu se snažím, dávám jí zelenou směs+ různé druhy zeleniny a ovoce, co se týče vápníku- má na misce sépiovou kost, nebo jí dávám skořápky. 1x týdně má maso z kočičí konzervy od Vás.
Takže vy myslíte, že ji nemám dávat ven, tam se vždy alespoň trochu napase a ožije. Co se týče terárka, vlhčím substrát každý večer a v misce na vodu, měním 2x denně vodu. Někdy si do ní lehne a někdy se jde jen napít.
Ohledně toho přibírání- teď mi právě zhubnula 4g, minulý týden měla 44g a dnes jen 40g. A včera a předevčírem měla řídkou stolici, dnes nic.
Děkuji za odpověď opravdu se o ní bojím. Martina

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: želva uhlířská - nežere

Příspěvek od euzelva » pon 04. srp 2014 16:47:13

Určitě bych nevenčil, přece jen to je druh z jižní Ameriky. Každopádně Vám takto nedokáži více poradit prozatím. Můžete zkusit malinko snížit teplotu v chovných prostorách nikoliv pod výhřevnou lampou a uvidíte. Želva nemusí každý den jíst.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Marťásek
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: sob 28. čer 2014 7:36:18

Re: želva uhlířská - nežere

Příspěvek od Marťásek » pon 04. srp 2014 18:56:43

Děkuji, zařídím se podle toho a zítra dojdu koupit granule a uvidíme. Martina

Odpovědět