Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Změna chování

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
Mija6
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24. kvě 2016 17:34:24

Změna chování

Příspěvek od Mija6 » pon 26. zář 2016 19:44:57

Dobrý večer,
prosím pokud možno o rady.Naše malá pětiměsíční pardálka poslední 4 dny změnila své chování. Skoro celý den leží pod výhřevnou lampou,jsem sice v práci,ale nevidím ťápoty.Je taková pomalejší,žere,ale míň než dřív. U výhřevné lampy máme nastaveny dopolední a odpolední hodinovou pauzu. Vždycky chodila spát až večer po zhasnutí všech světel. Teď se při druhé pauze ve tři hodiny sebere a jde spát do domečku,kde je až do rána. Těch posledních pár dnů ani nešmejdí kolem skla,jak to u ní bylo na denním pořádku. Pod výhřevku má 30/31 stupňů. Jinak vypadá zdravě,jen je nějaká unavená. Nemůže být ta teplota nízká?S lampou jsem od léta nehýbala,když bylo horko,teplota byla o 2 stupně vyšší. Opravdu nevím,co s ní.
Děkuji předem za odpovědi,Michaela.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna chování

Příspěvek od euzelva » čtv 29. zář 2016 7:38:44

Toto je nejhorší situace, která může nastat a jsou pouze čtyři možnosti. Želva je nemocná, potřebuje zvýšit a nebo snížit celkové teploty a poslední reakce je na změny venkovního počasí. Na to je potřeba želvu znát a na dálku je to prostě pouze hodně vzdálený odhad. Já bych počkal min. týden zda nejde o poslední možnost a pak bych zkusil nejdříve teploty zvýšit a uvidíte.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Mija6
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24. kvě 2016 17:34:24

Re: Změna chování

Příspěvek od Mija6 » čtv 29. zář 2016 13:03:37

Dobrý den,
Nemocně nevypadá. Včera vykadila mega lejno a od te doby courala po akvárku,žrala a spát šla až večer po zhasnutí světel. Akorát se snažila zahrabat do kamínků,kde i přes noc zůstala. Už se to takhle párkrát stalo,že byla divná a pak se vydělala a byla ok. Teď zrovna šlape,ikdyž výhřevka jede.Doufám teda,že ji nic není! Počkám,jak se bude chovat dál a určitě se ještě ozvu.
Díky,Míša.

Mija6
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24. kvě 2016 17:34:24

Re: Změna chování

Příspěvek od Mija6 » ned 02. dub 2017 9:09:52

Dobrý den,
Opět si nevím rady. Naše želva dosud měla v akvárku pod lampou 40 st. Poslední 2 týdny mi přišla líná,moc se nevyhřívala,seděla v domku,ale žrala,proto jsem pomalu ubrala teplotu na 35 stupňů. Je tomu asi týden,ale poslední 3dny se nic moc neděje. Žere,přibírá,ale pořád zalézá do domečku. Včera třeba od 12h spala,střídavě měla otevřené oči. Dneska ráno vylezla,po dlouhé době se napila a šla zpátky do domku. Váží 76 g,za poslední týden přibrala 3g,dech čistý,oči jasné,barvu neztrácí. Tak nevím co s ní. Za případné rady moc děkuji!

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna chování

Příspěvek od euzelva » ned 02. dub 2017 9:45:35

V podstatě s ohledem na způsob chovu v poslední době, hmotnost a roční období přišlo na želvu "jarní útlumové období" Na nic jiného to nevypadá. Co to znamená, snížit ještě více postupně celkové teploty a želvu nechat odpočinout.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Fibrom
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř 15. čer 2016 23:00:46

Re: Změna chování

Příspěvek od Fibrom » stř 06. pro 2017 16:41:30

Dobrý den,
taky jsem narazil na problém se změnou chování mojí 2 leté želvy zelenavé.Poslední dva měsíce pozoruju, že chodí spát dříve než obvykle a tráví méně času pod výhřevnou lampou.Taky méně žere.Teplotu po lampou jsem snižil postupně z cca 40°C na 35°C a zkrátil čas výhřevu.Ve studené časti má 22-23°c,v noci větráme pokles cca 20°C.Poslední asi 3 týdny se snaží želva pořád někde co nejvíce zahrabat a přijde mi, že se vyhýbá výhřevu.Z domečku vyleze třeba je jednou za týden, sežere pár granulek (čínské zelí ani čekanky si nevšímá) na 2-3 hodiny se vyhřeje a jde zase třeba na týden do domečku.Mám nechat světlo pernamentně vypnuté a zapnout pouze až sama vyleze?Nebo zkoušet vypínat a zapínat?Jak dlouho tohle může želva dělat, aniž by to pro ní bylo škodlivé?Nejeví známky nemoci, oči černé lesklé, trus normální. Díky za odpověď

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna chování

Příspěvek od euzelva » stř 06. pro 2017 18:55:23

Postupně vypněte veškeré osvětlení a nechte ji odpočnout, potřebuje odpočinek. Pokud sama nezačne aktivovat , tak za tři měsíce začít postupně opět svítit.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět