Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Čím dál víc spící želva

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
RIK
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned 17. led 2016 16:32:58

Čím dál víc spící želva

Příspěvek od RIK » pát 20. kvě 2016 0:47:01

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na Váš názor a radu. Podle mého názoru je můj želvák v útlumu a vyžaduje odpočinek, ale nejsem si 100% jistý. Vše začalo asi před dvěma týdny, kdy začal čím dál dřív chodit spát do domečku. Teď už jenom vyleze v 9:45, kdy se mu vše rozsvítí, nahřeje se asi tak hodinu, pak něco sežere, ještě chvíli pobude venku a pak zaleze zase do domečku. Pak vyleze zase něco spořádá a pak ve 13:00 zaleze a už se mu ven moc nechce, jak kdy no, a to má výhřevnou lampu zapnutou až do 18:00 (9:45-13:00, 14:00 - 18:00). Dříve běhal po terárku jak splašený a i když sem mu v 19:00 měnil vodu a jídlo na ráno, tak ještě rychle vylezl a něco spořádal. Teplotu mám nastavenou na 30-35°C pod výhřevnou a v chladné části 25°C. Denní osvětlení od 9:45 do 19:00. Myslíte si také, že je v útlumu? A jak mám prosím pokračovat dál? Postupně snížit dobu svícení to vím a teplotu, ale jak moc mohu? Třeba po čtvrt hodině každý den? A můžu mu nechat svícení třeba jen na dvě hodiny dopoledne, aby se najedl nebo uplně vypnout? A za předpokladu, že mu vypnu svícení uplně a nechám ho spát, tak na jak dlouho? Zase se bojím, aby se mu nic nestalo třeba po měsíci. Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím dál víc spící želva

Příspěvek od euzelva » pát 20. kvě 2016 7:34:13

Ukázkové chování želvy na jaře (nezimované). Snížit teploty a Váš postup je ok. Pod lampou do 30°C a v chladné části max. 22°C. To by mohlo pro začátek pokud nepůjde ven stačit a uvidíte co bude.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

RIK
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned 17. led 2016 16:32:58

Re: Čím dál víc spící želva

Příspěvek od RIK » ned 12. čer 2016 15:15:16

Dobrý den, tak postupně snižuji dobu svícení a želvák stále chodí spát někdy okolo 13:00, kdy už vůbec nevyleze. Osvětlení i ohřev se už ted vypíná v 16:00 a 15:00. Snižuji to každý den tak o čtvrt hodiny. Všiml jsem si že ráno už kouká hodně brzo z domečku, tak jsem naopak přenastavil svícení, aby se zapínalo dříve. Celé dopoledne běhá po terárku a i zalezá do domečku na chvíli a zase vyleze, sem tam něco sní. S váhou už nepřibírá poslední dva týdny si drží 105g. Mám dále zkracovat dobu svícení až do doby kdy to vypnu uplně a nechám ho odpočívat nebo mám nechat zapnuté dopolední svícení? Sem si říkal, že každé ráno i když se to nezapne, tak už kouká z domečku a čeká až se bude moct nahřát a něco sníst, tak když se to vypne úplně tak sice bude chtít vylézt, ale nebude mít možnost, protože jí v podstatě budu držet já, tím že jí to vypnu. Co je podle Vás nejlepší? Děkuji za odpověď :)

Odpovědět