Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Unavené mládě želvy zelenavé

Ta želva je nějaká divná
Odpovědět
Janaka
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon 29. bře 2021 18:56:04

Unavené mládě želvy zelenavé

Příspěvek od Janaka » pon 29. bře 2021 19:08:26

Dobrý den,
na začátku února jsem pořídila od p. Junka mládě želvy zelenavé (menší formy). Nikdy nebyla úplně běhací typ, ale když se trochu otrkala, měla svůj režim. Posledních cca 6 dní stále spí, jednou cca za 2 dny se dojde najíst, ale jinak spí, usíná všude možně po teráriu - nejčastěji pod kořenem, ale usnula i v misce s jídlem. Svítím dle doporučení z předání - světlo a UVB 10-20 hod, výhřevné 11-14 hod a 15-19 hod (podle nového času, jinak to bylo 9-19 atd.), pod výhřevnou lampou 30 stupňů, ve studené části 25 stupňů (má terárium 120 x 40 - víc tam nevymáčknu), v noci cca 20 stupňů. Oči má podle mě v pořádku, krunýř je tvrdý. Jak bych měla dále postupovat? Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Unavené mládě želvy zelenavé

Příspěvek od euzelva » úte 30. bře 2021 13:17:18

Želvy nejsou nikdy běhací, je to plaz. Ač se to nezdá tady je rada v podstatě složitá, na želvy během zimních měsíců většinou přijde útlum a to znamená snížený režim jak teplotní, tak světelný. To musí vypozorovat chovatel, to co jste dostala byli stávající podmínky chovu, ale dále se to nějak v novém prostředí vyvine. Snižte ji svícení kompletně cca o 2 h. Tím klesne i průměrná teplota a uvidíte. Tím že se skrývá a nevylézá potřebuje odpočnout, tady nejspíše. Vyloučit nelze nikdy nic. Místo kde se zdržuje udržujte mírně vlhké. V žádném případě ji nevytahovat a neúkolovat. A uvidíte jak zareaguje.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Janaka
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon 29. bře 2021 18:56:04

Re: Unavené mládě želvy zelenavé

Příspěvek od Janaka » úte 30. bře 2021 16:54:35

Děkuji,
zkusím!

Janaka
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon 29. bře 2021 18:56:04

Re: Unavené mládě želvy zelenavé

Příspěvek od Janaka » sob 03. dub 2021 11:13:32

Dobrý den,
snížila jsem dobu veškerého svícení, teplota v teráriu klesla o 2 stupně. Želva spí - ve spánku se jen otáčí kolem své osy pod kořenem. Nic nejí, nevylézá. Vlhčím jí substrát, aby pod ní bylo vlhko. Necháváme ji být. Chtěla jsem se ještě zeptat, jak je to teď s koupáním kvůli dehydrataci nebo případnému vyprázdnění?
Díky moc za info.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Unavené mládě želvy zelenavé

Příspěvek od euzelva » pon 05. dub 2021 9:46:21

Pokud jde opravdu o odpočinek a vše tomu nasvědčuje, tak vypněte osvětlení úplně. Pak nemusíte a nesmíte řešit ani jídlo a pití. Budit ji a koupat je naprostý nesmysl. To vše je podmíněnu tím, že nejde o onemocnění nebo jiný zdravotní problém. To se takto posoudit bohužel nedá.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět