Stránka 1 z 1

Kontrola

Napsal: pon 18. led 2016 20:00:46
od Radek
Chci se zeptat, chtěl bych si pořídit želvičku s registrací Cites (želva zelenavá) budou pak k nám chodit kontroly z úřadu jestli ano tak jak často.Děkuji

Re: Kontrola

Napsal: pon 18. led 2016 20:45:47
od Justýna
Žádné kontroly k Vám chodit nebudou, já jen po koupi zaslala doklady na Krajský úřad, kde řeší registrace cites, což má pan Junek i na stránkách, kde jaké město odbor má, při koupi želvy od něj dostanete tyto informace spolu s želvou. Teď se bavíme o situaci, že ji máte.....Pokud ji už máte registrovanou na sebe s posláním aktuální fotografie želvy, tak pak už záleží na shovívavosti daného úřadu, zda potřebují aktuální fotky želvy kdykoliv se změní zásadně kresba spodní části břicha a nebo jim stačí např. co rok...dva...U mě byl úředník skvělý a řekl mi po telefonu, že to nemám moc hrotit a jak budu mít někdy zas čas a vzpomenu si..třeba za rok ;) Pokud byste si želvu načipoval, tak jednou zašlete číslo čipu a máte od úředníků na pořád klid...záleží na Vás ;)

Re: Kontrola

Napsal: pon 18. led 2016 21:57:02
od euzelva
Kontroly chodí pouze na větší chovatelé a pokud zakoupíte želvu z prověřeného zdroje nemusíte se ničeho obávat, např. u mě dostanete veškeré potřebné doklady a nemusíte již nic řešit, pouze přihlásit, je to zdarma do 30 dní od nákupu želvy. Pokud jde o želvy podléhající CITES.