Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Zmena s fotkami?

Doklady, smlouvy, zákony
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lucina
Matador
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 02. dub 2015 11:27:06

Zmena s fotkami?

Příspěvek od Lucina » sob 28. lis 2015 10:12:15

Dobry den, pred par dnami som bola nahlasit nasu novu zelvicku na urad a hned som sa spytala, kedy mam poslat novu fotku tej prvej, ktoru mame od 27.3. Pan mi povedal ze by sa mala dat cipovat no ja sa chcem tomu nejak vyhnut, na co mi poradil ten papier od veterinara. Preto chcem ist aj v najblizsej dobe za veterinarom sa popytat ohladom toho atd. A ked som sa spytala, ze kedy mam teda doniest fotku, povedal ze to sa od noveho uz nemusi aj ked neni cipovana. Ze staci ten papier od veterinara a uz nemusim nosit fotky. Prisiel mi trosku zmateny tak teraz neviem, poculi ste uz o tom? :) A este otazka, nova zelvicka cipovana je, takze snou papierovacky uz nebudu ziadne ak to spravne chapem ze?

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Zmena s fotkami?

Příspěvek od Mirek » sob 28. lis 2015 13:45:31

Nevím, jestli bydlíte v Česku, nebo na Slovensku, podle toho je želva přihlášená a na Slovensku se systém trochu liší. Uvedu, jak je to v Česku.

Čipování není zákonem vymahatelné, takže prakticky ani ten papír od vet. nepotřebujete, a nemůžou Vám na to nic říct.. Pokud by však byl úředník nějaký pedant znepříjemňující život a nechtěla byste se s ním hádat, tak si můžete u vet. o toto potvrzení požádat (a myslím, že po předchozí domluvě ani nebude potřeba tahat želvu na veterinu).

O tom, že by se nějak rušila povinnost aktualizace fotografií při změně kresby plastronu nevím a myslím si, že je to nesmysl. Želva musí mít v Citesu nezaměnitelné onzačení, což je buď čip nebo fotografie.

Pokud je druhá želva čipovaná, odpadají veškeré starosti s aktualizací.

Uživatelský avatar
Lucina
Matador
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 02. dub 2015 11:27:06

Re: Zmena s fotkami?

Příspěvek od Lucina » ned 29. lis 2015 23:05:33

Ved prave, aj mne to pride nezmyselne. Neviem o com ten pan hovoril. Sme na zahlaseny s obidvoma korkami na Sk. Zajtra idem vetovi s kralikom, tak sa rovno spytam aj na korku a uvidim. Aj ked bez papiera by to bolo jednoduchsie, aj ked uradnik nie ze trval na tom, ale nedal mi inu moznost. Tak som zvedava :)

Uživatelský avatar
Lucina
Matador
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 02. dub 2015 11:27:06

Re: Zmena s fotkami?

Příspěvek od Lucina » pon 30. lis 2015 16:30:09

papier.jpg
Tak, pan veterinar bol velmi mily a ochotne bez priplatkov mi vytlacil takyto papier, myslite ze moze byt? Potom to Korka hore, to je akoze meno :) (v rychlosti ma nic nenapadlo kedze im ozaj hovorime len korky) a samica, to si asi typol, napisat tam asi nieco musia :D

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Zmena s fotkami?

Příspěvek od Mirek » pon 30. lis 2015 17:05:03

Stačí to :)

Odpovědět