Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

neviem?

Doklady, smlouvy, zákony
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lucina
Matador
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 02. dub 2015 11:27:06

neviem?

Příspěvek od Lucina » pon 13. dub 2015 14:21:18

Dobry den, chcela by som sa spytat, 29.3. bola u nas v Trnave(na Slovensku) Vystava akva-tera zvieratiek, odkial som si aj kupila malu korytnacku. Pri kupe mi dal pan co predaval korky do ruk ten zlty a biely papier s fotku, este som nevedela co to je tak sa pytam, co stym? A on ze, to mozte kludne zahodit. Nechapala som moc jeho odpoved, tak hned ako som prisla domov som zacala studovat, takze uz viem ze to je dost dolezite, len neviem, kam mam tie papiere teraz odniest a dokedy mam cas. A este, ak by som nahodou premeskala termin, ci mam zato nejaku pokutu, alebo mi mozu korku zobrat, kedze ten pan si pytal meno a adresu, aj ked jeho rekaciu ze mi hned nevysvetlil co stym mam robit nechapem. Dakujem za odpoved.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: neviem?

Příspěvek od Mirek » pon 13. dub 2015 16:21:12

Nevím, jak je to na Slovensku, takže bych se informoval na příslušných orgánech. V Česku s těmi papíry musíte na krajský úřad (stačí to doporučeně poslat), pod který spadá město, kde bydlíte. Tam zajdete na odbor životního prostředí a papíry tam necháte. Oni provedou změnu majitele a pošlou Vám to zpátky. U nás na to je 30 dnů od koupě, ale nemyslím si, že by se střílelo, když se trochu zpozdíte. Potom už akorát každoročně novou fotku plastronu, aby ji mohli aktualizovat.

Jak ale říkám, je možné, že na Slovenku budete mít nějaké odlišnosti vůči našemu systému, takže se na příslušných místech informujte.

Odpovědět