Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Čipování

Doklady, smlouvy, zákony
Odpovědět
Komanč
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07. říj 2014 19:38:59

Čipování

Příspěvek od Komanč » ned 18. led 2015 16:07:40

Rozhodl jsem se nechat moje želvy načipovat.Né,že bych se bez toho neobešel,nebo je nerozpoznal,ale na úřadě do čipování dost tlačí a neustálé fotodoplňování je ještě horší.Vím za kým jít,kdo mi je načipuje,ale postrádám více info o možnostech čipování.Na netu toho taky moc není.Do budoucna bych je rád čipoval sám,ale nevím kde sehnat čipy,jehly,ctečkya vše co k tomu patří. Neporadíte?

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Čipování

Příspěvek od Mirek » ned 18. led 2015 23:33:43

Pokud je mi známo, zákon nestanovuje povinnost majitele nechávat želvu čipovat, takže by Vás do toho na úřadě vůbec neměli tlačit, ale na druhou stranu má to spoustu výhod. Čipy naleznete zde a návod zde.

Jiřina
Pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: pát 20. čer 2014 9:58:07

Re: Čipování

Příspěvek od Jiřina » pon 19. led 2015 9:43:32

Mirku bacha,na RL je uvedena povinnost kdy a jak aktualizovat foto a je tam i ze pri velikosti vice jak 14cm,musi byt exemplar oznacen cipem.....zrovna to budu ted resit,nejak jsem to propasla:-(,stejne tak jak dobu aktualizace ...hernajs:_(. Doufam,ze bude p.urednice schovivava:-)...vcera jsem si tudiz dovezla cipy a pockame co prijde...
Jinak thh mam cipovane uz od miminek a pro me to jsou jen sama pozitiva. A samotneho cipovani se nebojim,vzhledem k mikrocipum to pro zelvy neni tak drasticke....

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Čipování

Příspěvek od euzelva » pon 19. led 2015 17:35:48

Já to v RL nemám a ani mě nikdo k čipovaní želv, co je nemám očipované nenutí, takže opět záleží na úhlu pohledu toho či onoho úředníka. Na jedné straně je zbožné přání úředníka a na druhé povinnost, která musí být buď stanovena zákonem, vyhláškou....a to zatím není ;). Na druhou stranu, kdo si chce naštvat úředníka :lol: , asi málokdo :P
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Komanč
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07. říj 2014 19:38:59

Re: Čipování

Příspěvek od Komanč » pon 19. led 2015 20:25:27

Tomu rozumím,ale ty co máte,tak to je určitě zjednodušení,ne? Počítám,že máte čipované všechny chovné kusy a nemusíte řešit foto.

Jiřina
Pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: pát 20. čer 2014 9:58:07

Re: Čipování

Příspěvek od Jiřina » pon 19. led 2015 20:51:30

Hm...jakto,ze to tam nemate a ja jo:-(...myslim,ze pokud to tam mam,urednice na kraji se toho chytne. Pritom mam vydane RL v Hradci...chjo

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Čipování

Příspěvek od euzelva » pon 19. led 2015 23:25:29

No a já jinde ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Simča
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon 16. čer 2014 17:55:28

Re: Čipování

Příspěvek od Simča » úte 04. srp 2015 0:38:50

Mohu se zeptat, je naprosto jedno kdy želvy budu čipovat nebo je z hlediska zimování určité období, kdy tak učinit? Jestli před zimováním, po něm nebo teď během léta?
a ještě jedna maličkost...sama očipovat nezvládnu, takže dokáže to každý veterinář nebo je nutné se na to pozeptat a mají čipy běžně u sebe nebo je nutné je dodat veterináři? :oops:
A ještě se pozeptám...jak následně upravujete papíry? pošlu originál Cites na úřad a od veterináře dostanu nějaké osvědčení čím kterou želvu očipoval? Nebo jak to pak vlastně funguje?
Díky za info

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Čipování

Příspěvek od euzelva » úte 04. srp 2015 7:52:15

Čipovat nejlépe do konce letních prázdnin a každý vet. to 100% neumí. Ono píchnout čip je hračka, ale záleží kam a v tom je největší problém ;) Druhá otázka je horší, všude to chodí jinak a proto musíte postupovat po dohodě s "Vašim" úředníkem. Určitě žádost o zapsání čipu do CITES a u vet. uvidíte.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět