Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Kupní smlouva

Doklady, smlouvy, zákony
Odpovědět
Iva Kaslová
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř 01. zář 2021 16:09:18

Kupní smlouva

Příspěvek od Iva Kaslová » úte 23. lis 2021 15:29:16

Dobrý den chtěla bych se zeptat.Koupila jsem si od chovatelky želvičku,je to cca 3 měsíce.Papíry o změně majitele jsem poslala na úřad.Ale bohužel želvička po krátké době začala jevit známky onemocnění a proto jsme se s původní paní majitelkou dohodli a želvičku ji vracíme.Paní majitelka chce od nás udělat novou kupní smlouvu,stím že si želvičku od nás koupí zpět.Ted ale nevím jestli želvičku mohu prodat,abych neměla pak s úřady problémy.Nikdy jsem žádnou želvičku neprodávala.Děkuji za odpovět.

Uživatelský avatar
mgeisselreiter
Matador
Příspěvky: 86
Registrován: pon 21. bře 2016 16:51:18

Re: Kupní smlouva

Příspěvek od mgeisselreiter » úte 23. lis 2021 20:36:23

Dle mého názoru úřad zajímá jen změna majitele na CITES papíru. Zda si uděláte kupní smlouvu nebo si jen předáte peníze, to už je na vás. Nemyslím si, že byste měla mít nějaké potíže.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Kupní smlouva

Příspěvek od Mirek » úte 23. lis 2021 23:18:21

Předpokládám, že se bavíme o želvě spadající do přílohy A (zelenavá, žlutohnědá, vroubená...). Pokud máte všechny dokumenty po přeregistraci zpátky (tzn. želva je již přepsaná na Vaše jméno) a výjimka ze zákazu z obchodní činnosti je stále platná, tak můžete želvu prodat. Nicméně k tomuto kroku nevidím důvod. Máte-li k želvě kupní smlouvu, tak lze uplatnit nárok na reklamaci (želva sice není věc, ale v tomto ohledu to funguje podobně). Prodejce Vám pak vrátí kupní cenu (vyhoví reklamaci) a želvu si převezme (a rovněž pak želvu znovu přeregistruje na sebe).

Odpovědět