Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Přihlášení vylíhnuté želvy

Doklady, smlouvy, zákony
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yenik
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned 31. srp 2014 16:48:47

Přihlášení vylíhnuté želvy

Příspěvek od Yenik » pon 01. zář 2014 21:39:06

Dobrý večer,
na webu jsem nenašel popis postupu prvotní registrace nového přírůstku. Snad jsem to nepřehlédnul.
Předpokládám, že bude potřeba CITES rodičů, foto "prcka" a ... Do kdy od vylíhnutí toto musím absolvovat? Opět do 30dní?
Děkuji i za odkaz kde se toto popisuje.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení vylíhnuté želvy

Příspěvek od euzelva » pon 01. zář 2014 22:40:42

Něco najdete zde http://euzelva.cz/prihlaseni--registrace-zelvy---cites U prvotní registrace vylíhnutých želv kontaktujte příslušný úřad ve Vašem kraji a tam Vám podají detailní informace, která by se neměly sice lišit, ale co úředník to názor :lol: Takže huráááá do toho ;)

Jak nafotit želvu najdete zde http://euzelva.cz/fotografie-zelv-na-cites
Na vše je vždy 30 dní :mrgreen:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Yenik
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned 31. srp 2014 16:48:47

Re: Přihlášení vylíhnuté želvy

Příspěvek od Yenik » úte 02. zář 2014 7:27:03

Děkuji za informaci, tu stránku o CITES jsem četl, jen jsem nevěděl, zda u nových registrací není něco výrazně jinak než u přeregistrace. Na úřad tedy zavolám a zjistím co požadují zde ve Středočeském kraji. V původním příspěvku jsem zapoměl uvést, že se jedná o TH.

Pleba
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon 16. pro 2019 17:49:27

Re: Přihlášení vylíhnuté želvy

Příspěvek od Pleba » pát 16. říj 2020 19:39:19

Dobrý den,
dnes jsem se setkal s odlišným postupem úřadu, který jsem prováděl loni a který uvádíte v návodu na svých stránkách. Možná to někomu pomůže:

Paní na úřadě mi zaslala konkrétní žádost i když jsem loni použil formát pana Junka a nebyl problém (letos už mi to neprošlo). A také druhou žádost o vyjímku ze zákazu z obchodní činnosti. Problém je, že trochu člověk musí projít internet aby zjistil do jaké přílohy Cites a do jakého písmena Cites spadá např. želva vroubená. Dalé po mně chtěli i hmotnosti nově vylíhnutých mláďat apod.

Bohužel vzor ve formátu .doc nelze přiložit.

Radím zavolat si na Váš konktrétní krajský úřad ať Vám zašlou vzor obou žádostí pokud chcete mláďata i prodávat.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Přihlášení vylíhnuté želvy

Příspěvek od Mirek » sob 17. říj 2020 0:19:01

Ano, tady je problém, že není celostátně definovaný vzor žádosti a každý kraj si na to vytvořil vlastní formulář a je lepší to podávat na tom jejich.

Hmotnosti želv nevím, z jakého důvodu chtěli. Každopádně požadovat hmotnost je ze strany úřadu jednak irelevantní, jednak neregulérní. Irelevantní proto, protože se hmotnost živého exempláře po celou dobu platnosti výjimky bude logicky měnit, neregulérní proto, protože to neodpovídá platné legislativě, kterou se celá věc vydávání výjimek včetně žádostí řídí (konkrétně Nařízení Komise (ES) 865/2006, článek 5, odstavec 1 a 2 a příloha VII tohoto nařízení). Patrně chtěl být někdo papežštější než papež...

Pleba
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon 16. pro 2019 17:49:27

Re: Přihlášení vylíhnuté želvy

Příspěvek od Pleba » sob 17. říj 2020 11:42:37

Ještě mi paní z úřadu položila otázku v mailu: "pokud už tedy máte stanovisko AOPK?" Vytrženo z kontextu samozřejmě, ale co si mám pod tím představit? Děkuji za informace

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Přihlášení vylíhnuté želvy

Příspěvek od Mirek » sob 17. říj 2020 15:11:49

Povolení k vydání výjimky ve správním řízení může KÚ vydat až po konzultaci s vědeckým orgánem, kterým je v ČR Agentura ochrany přírody a krajiny (AOPK). Nicméně na jednu chovnou skupinu postačuje jedno stanovisko AOPK. Pokud tedy bylo již v minulosti na Vaši chovnou skupinu vydáno kladné stanovisko, pak nemusí KÚ každý rok znovu žádat AOPK o vyjádření a výjimky může vydat rovnou (šetří se tím jeden legislativní krok). Samozřejmě v případě, kdy by došlo ke změnám v chovné skupině (noví jedinci), musí být vydáno nové stanovisko. Nicméně veškeré tyto informace má úřad k dispozici ve svém registru. Vy jen podáte žádosti o vydání výjimek včetně všech nutných příloh a další potřebné kroky (tzn. dohledání stanoviska a konzultace s AOPK v případě, že stanovisko není) dělá úřad autonomně bez vašeho přičinění.

Odpovědět