Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Prodej/koupě želvy

Doklady, smlouvy, zákony
Odpovědět
Dejwik2504
Matador
Příspěvky: 53
Registrován: pát 29. srp 2014 1:51:01

Prodej/koupě želvy

Příspěvek od Dejwik2504 » sob 30. srp 2014 22:14:59

Dobrý večer, rád bych se zeptal, co všechno obnáší přepis želvy z majitele na majitele. Ve zkratce - co musí zařídit majitel současný a co nastávající? Děkuji, Dejwik2504

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej/koupě želvy

Příspěvek od euzelva » ned 31. srp 2014 8:44:00

Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Jedlina
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob 24. led 2015 13:01:24

Re: Prodej/koupě želvy

Příspěvek od Jedlina » úte 14. dub 2015 8:21:27

Dobrý den, prosím o radu.
V září 2014 jsme na akvarijní výstavě zakoupili mládě želvy zelenavé se slibem od prodávajícího (známý chovatel v okolí), že všechny doklady vyřídí a zašle doporučeně na naši adresu. Bohužel i přes několikery sliby a ujišťování doklady doteď nemáme, co pro to můžeme udělat víc než jen prodávajícího uhánět?

Moc děkuji za tyto stránky.

Jedlina

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej/koupě želvy

Příspěvek od euzelva » úte 14. dub 2015 8:48:49

Každopádně to bude někdo nesolidní a porušuje zákon :!: Podle mého s doklady se rozlučte a nic s největší pravděpodobností nic nedostanete :oops: Pokud nereaguje a slíbené doklady nedodal máte pouze dvě možnosti. První si stěžovat na Krajském úřadě životního prostředí příslušném odboru a nebo to hodit za hlavu. Pakliže on Vám zapře prodej a nemáte žádný důkaz o zakoupení podle mého nemáte šanci se dovolat spravedlnosti - bohužel. Přesně takto to vypadat nemá :!: Pravděpodobně podvodník jak má být a vy máte doma želvu a tím porušujete zákon :!:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Jedlina
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob 24. led 2015 13:01:24

Re: Prodej/koupě želvy

Příspěvek od Jedlina » stř 15. dub 2015 13:32:41

Moc děkuji za odpověď... takže jsme v koutě?? Když si půjdu stěžovat, tak vlastně ohrožuju sebe, že porušuju zákon? :shock:
Chovatel na výzvy reaguje, slibuje, že dodá, zrovna včera jsme byli vyzvednout, ještě přepíšeme a zašleme atd... a to stále dokola...
I tak moc dík za odpověď.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej/koupě želvy

Příspěvek od euzelva » stř 15. dub 2015 13:46:19

Asi tak, doufejte, že je z něho dostanete :twisted:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Dejwik2504
Matador
Příspěvky: 53
Registrován: pát 29. srp 2014 1:51:01

Re: Prodej/koupě želvy

Příspěvek od Dejwik2504 » pát 04. pro 2015 23:20:35

Dobrý večer,

měl bych dotaz ohledně žlutého papíru. Na internetové inzerci jsem narazil na člověka, který prodává mladého samce hermannky. Nabídl mi, že mi k hermannce může dát zdarma desetiletou marginatu, kterou mu věnovala nějaká paní, údajně poraněnou od psa. Rozsah poranění neznám, to ukážou fotky. Nemám to srdce, abych ji nechal umřít u někoho, komu na jejím životě nezáleží, tak se ji pokusím "zachránit" a dopřát jí fajn život. Každopádně má cites, nemá ale žlutý papír. Těžko říct, jestli ho má ta paní nebo ne. Zajímá mě, jestli lze žlutý papír získat/obnovit. V článku jsem se dočetl, že pokud existuje, jeho kopie je uložena na úřadě. Co když ale žlutý papír nebyl po narození želvy vystaven? Může mně ji současný majitel alespoň darovat? Já bych ji prodávat pak nechtěl. Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Prodej/koupě želvy

Příspěvek od Mirek » sob 05. pro 2015 0:44:17

Běžný postup je takový, že si na úřadě o Výjimku z obchodní činnosti (žlutý papír) můžete zažádat a je to zpoplatněno myslím 200 Kč. Pokud už jeden žlutý papír má (nyní už neplatný), tak se na úřad vrací. Pokud želva ještě ŽP vystavený neměla, nevrací se nic. Předpokladem samozřejmě je, že má v pořádku CITES.

Pokud ŽP měla, ale nyní ho majitel nemá, nemyslím si, že by na úřadě měli problém s vystavením nového, jelikož všechny dokumenty jsou tam uložené.

Pokud se chcete vyhnout tomuto procesí, je možné uzavřít darovací smlouvu. Často se tak Výjimka ze zákazu obchodní činnosti obchází, ačkoliv prodejce za želvu přijme peníze, což je samozřejmě nezákonné (předmět darovací smlouvy musí být nabytý bez úplaty). Ve vašem případě to možné je, protože Vám želvu nabízí zdarma. Smlouva je samozřejmě ve dvojím vyhotovení, Vaši kopii a CITES pak společně s žádostí o přepsání majitele odevzdáte na příslušný úřad.

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: Prodej/koupě želvy

Příspěvek od TondaSchumacher » pon 10. říj 2016 11:59:25

Nechci zakládat nové téma a tak se optám zde.
Pokud chci kupovat želvu od p. Junka (např mládě hermanky), tak kdy je to nejlepší?
Myslím v kterém měsíci v roce....jestli je rozdíl koupit želvu v prosinci a nebo v dubnu atd?....

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej/koupě želvy

Příspěvek od euzelva » pon 10. říj 2016 12:06:15

Pokud chcete želvu ode mě je to jedno, část želv zimuji a ty se prodávají až na jaře. Ty co se prodávají teď jsou už v teráriu a budou až do jara k prodeji.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: Prodej/koupě želvy

Příspěvek od TondaSchumacher » pon 10. říj 2016 16:28:04

Od Vás ji chceme na 100%..... jste přes tohle machr.
Jen nyní řešíme ještě jakej druh (hermanni, pardalka či sulcata)....a pak ještě pořešíme doma kdy a pak se Vám ozvu přesněji...
A jelikož si ji chceme i osobně vybrat tak si pak uděláme asi k Vám výlet (200km) ač děláte rozvozy...ale to je zatím daleko ;)

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej/koupě želvy

Příspěvek od euzelva » pon 10. říj 2016 21:37:06

Machr to bych neřekl, i já jsem pouze člověk se všemi chybami....., ale jedno je jisté. Chov želv mě baví a v rámci možností se snažím o to aby bylo vše 100%. O tom zda se mě to daří rozhodují už jiní 8-)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

pavelprokop
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob 24. bře 2018 13:29:01

Re: Prodej/koupě želvy

Příspěvek od pavelprokop » ned 13. led 2019 16:57:29

Dobrý den, mám otázku.
Mohl bych zakoupit dvě želvy zelenavé, ale majitel na žlutém dokladu má dole propadlé datum potvrzení.
Jak v tomto případě postupovat? Zažádat si o novou vy jímku ze zákazu prodeje?
Nebo by stačilo želvy neprodávat ale darovat?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej/koupě želvy

Příspěvek od euzelva » ned 13. led 2019 17:13:37

Vyjímky je prostě propadlá a neplatná, jak to vyřešíte je na Vás.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět