Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Rada s přepisem na jinou osobu

Doklady, smlouvy, zákony
Odpovědět
benduszha
Pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: pon 21. zář 2015 16:00:04

Rada s přepisem na jinou osobu

Příspěvek od benduszha » stř 17. kvě 2017 19:46:32

Dobrý den, ač mi je to hrozně líto, tak želvičky budu muset bohužel dát z domu pryč, mám 2 želvy jsou to samečci. Musím je dát pryč ze závažných osobních problému.
Chtěl bych se Vás zeptat, jak to funguje když ty želvy jsou napsáne namně musí se udělat nová smlouva má stím někdo zkušenosti prosím? Popř. je tady někdo kdo by se o ně dokázal postarat? Jsem z Opavy. Hodně by mi to ulehčilo život. Děkuji za pochopení

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Rada s přepisem na jinou osobu

Příspěvek od Mirek » stř 17. kvě 2017 22:33:25

Není potřeba vyřizovat nové Výjimky z komerční činnosti (žluté papíry), pokud budou želvy darovány - tedy nový majitel je nabyde bez úplaty. V takovém případě se vyhotoví dvě darovací smlouvy (vzory naleznete na internetu) a provede přepis do CITESu - ostatní je pak na úřadu, kam nový majitel odevzdá dokumenty.

Pakliže chcete želvy prodat, tak je nutné požádat úřad o obnovení Výjimek z komerční činnosti (pokud původní nejsou ještě platné), což je zpoplatněno myslím 200 kč za jednu. Pak se postupuje stejným způsobem.

O jaké druhy želv se jedná? Doma mám pomalu stádo želv, takže pokud se potřebujete želv "zbavit" rychle, tak dvě se u mě už ztratí.

benduszha
Pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: pon 21. zář 2015 16:00:04

Re: Rada s přepisem na jinou osobu

Příspěvek od benduszha » čtv 18. kvě 2017 4:53:13

Děkuji za odpověď mám želvy zelenavé obě mají asi rok a půl
Přílohy
IMG_0094.JPG

Odpovědět