Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Cestování do zahraničí v rámci EU s Testudo Horsfieldii

Doklady, smlouvy, zákony
Odpovědět
TestudoPraha
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon 12. zář 2016 11:36:13

Cestování do zahraničí v rámci EU s Testudo Horsfieldii

Příspěvek od TestudoPraha » pon 12. zář 2016 11:38:34

Dobrý den,

momentálně řeším problém s prokázáním původu mojí želvy Testudo Horsfieldii, kterou jsem si před 10 lety pořídil od chovatele v Praze bez dokladů. Letos plánuji stěhování do jiného státu EU letecky a chtěl bych svého želvýka vzít s sebou. Zjistil jsem, že kromě potvrzení o dobrém zdravotním stavu budu potřebovat mít doklad, který prokazuje původ želvy. Bohužel od původního majitele jsem nedostal žádný doklad a samotného majitele již nemohu dohledat. Vše co mi po něm zbylo jsou fotografie mojí želvy po vylíhnutí (viz příloha).

Ohledně tohoto problému jsem psal do MZP.cz kde mi odpověděli následujicí:

uvedený druh želvy se v ČR od roku 2010 neregistruje, ale je třeba prokázat jeho legální původ, podrobnosti jsou uvedeny v § 24 zákona č.100/2004 Sb., o obchodování s ohroženými druhy, ve znění pozdějších předpisů. Ve Vašem případě by bylo vhodné, když byste měl doklad o koupi uvedené želvy přímo od chovatele. Doporučené vzory dokladu o předání lze nalézt na našich stránkách.

Když jsem jím napsal, že bohužel žádné podklady (účtenka) se nezachovaly, tak mi už neodpověděli nic.

Budu moc vděčný když mi někdo poradí jak jinak můžu prokázat původ svojí želvy. Nerad bych se s ní po tolika letech rozloučil.

Prosím kdyby tento příspěvek prohlížel autor přiložených fotografií, prosím ozvěte se mi. Děkuji.

Svoboda.
Přílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestování do zahraničí v rámci EU s Testudo Horsfieldii

Příspěvek od euzelva » pon 12. zář 2016 13:05:23

Výklad zákona je naprosto jasný a cokoliv jiného je jeho porušení. Co Vám také na to měli odpovědět :o Že porušujete zákon a nesplnil jste podmínky pro držení těchto želv dle nařízení výše :!: Výsledek může být až zabavení želv :oops: Neznalost zákona prostě neomlouvá. Napravit to můžete pouze získám patřičných dokladů od prodejce.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

TestudoPraha
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon 12. zář 2016 11:36:13

Re: Cestování do zahraničí v rámci EU s Testudo Horsfieldii

Příspěvek od TestudoPraha » pon 12. zář 2016 13:43:04

Dobrý den, děkuji za odpověď. Já tomu všemu rozumím, možná jsem i měl od majitele účtenku, ale po těch letech ji už nedohledám a bohužel nemůžu najít ani kontakt na chovatele. Přece musí existovat nějaká možnost jak prokázat původ želvy... Co když jsem ji našel na ulici a nechal u sebe?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestování do zahraničí v rámci EU s Testudo Horsfieldii

Příspěvek od euzelva » pon 12. zář 2016 14:56:18

Tak ji musíte odevzdat, jiná legální cesta neexistuje. Nebo Vám někdo jiný musí vystavit potřebné doklady......ale já to nedělám ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

TestudoPraha
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon 12. zář 2016 11:36:13

Re: Cestování do zahraničí v rámci EU s Testudo Horsfieldii

Příspěvek od TestudoPraha » pon 12. zář 2016 15:13:12

euzelva píše:Tak ji musíte odevzdat, jiná legální cesta neexistuje. Nebo Vám někdo jiný musí vystavit potřebné doklady......ale já to nedělám ;)
A komu bych ji měl odevzdat? Mě to přijde nefér, o želvu se 10 let starám, bydlí celoročně v obrovském výběhu kde se má šťastně jako by byla v přírodě. Nejsem si jist, že se o ní někdo jiný tak dobře postará. :(

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestování do zahraničí v rámci EU s Testudo Horsfieldii

Příspěvek od euzelva » pon 12. zář 2016 16:40:35

Na to vše bohužel, když se to dostane do rukou úřadů není žádná omluva, nařízení a předpisy jsou dané a pokud to někdo nedodrží, a je jedno zda omylem, neznalostí věci...........může přijít trest.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět