Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

vybavení terária

Co vše ta naše želva potřebuje
Odpovědět
andrea198
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte 01. črc 2014 14:07:01

vybavení terária

Příspěvek od andrea198 » stř 02. črc 2014 22:21:30

Dobrý den,
prosím o radu,co vše potřebuji pro vybavení terária pro želvu zelenavou o velikosti šíře 120-130,výška 50 cm,hloubka 50 cm.Už jsme to zkoušeli dát dohromady,ale bojíme se,že na něco zapomeneme.Děkuji

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: vybavení terária

Příspěvek od euzelva » stř 02. črc 2014 23:01:21

Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Petra D
Matador
Příspěvky: 88
Registrován: pon 16. čer 2014 16:02:26
Bydliště: Ostrava

Re: vybavení terária

Příspěvek od Petra D » stř 20. srp 2014 13:57:16

Dobry den,
myslite, ze je dobry vodopad do teraria zelv?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: vybavení terária

Příspěvek od euzelva » stř 20. srp 2014 14:22:53

Pokud je přiměřený velikosti želv, tak ano. Želvy z něho mohou pít a jednoznačné pozitivní je zvyšování vzdušné vlhkosti.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: vybavení terária

Příspěvek od TondaSchumacher » stř 05. říj 2016 17:22:44

Měl bych dotaz. Budu nyní přes zimu dělat terárko pro 2 mladé hermanky které si budu od pana Junka brát asi v květnu.
Je nutný v terárku nějaký domeček, boudička? Nebo to tam být nemusí? A nebo něco přírodního....např kůra, dřevo, drn trávy atd? :?:

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: vybavení terária

Příspěvek od Mirek » čtv 06. říj 2016 7:47:32

Mělo by tam být něco, kam se může želva schovat. Jak to provedete (domek, přírodní úkryt poskládaný z kamenů...) a jiné vybavení (tráva, dekorace) jsou už na vašich preferencích.

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: vybavení terária

Příspěvek od TondaSchumacher » čtv 06. říj 2016 12:45:16

Díky Mirku...ještě dotaz. Kde mám ten domeček umístit?...myslím v které té teplotní zóně?
Chci to mít tak, že vpravo bude nejtepleji a čím víc doleva tak tam bude chladněji a vlhčeji... čili vpravo chci dát čistý písek (vedle jsem se ptal na kamínky a ty se mi moc nelíbí) a vlevo chci dát lignocel s pískem a bude tam vlhčeji a chladněji
Vpravo bude i bobovka a kousek víc doleva uvb zdroj

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: vybavení terária

Příspěvek od Mirek » čtv 06. říj 2016 15:35:05

Domek by měl být umístě ve vlkhé části na substrátu, kam se může želva zahrabat. Východem by měl být k výhřevné lampě - teplo ráno želvy vyláká ven, nicméně v dostatečné vzdálenosti (jako všechny překážky), tak aby k potenciálnímu převrhnutí ževy na záda nedošlo v postoru výhřevné lampy. Já mívám domky v teráriích umístěny na hranici teplé (tedy i vlhké) a studené (a tedy i suché) části.

K uspořádání substrátů a jejich duhu jsem se vyjadřoval v tématu s oblázky, nicméně jen dodám, že takto zvolená kombinace není zcela vhodná.

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: vybavení terária

Příspěvek od TondaSchumacher » čtv 06. říj 2016 16:41:01

Ok ale trošku jsi mne nyní zmátl. Píšeš teplé čili vlhké a studené čili suché zóny. Já myslel že na jedné strany dám nějaký velký kámen na výhřev a nad to bodovku (okolo písek) a tam bude sucho...taková polopoušť a čím víc doleva tím víc bude písek s lignocelem a tam už bude vlhčeji a chladněji.....
Krmení někde uprostřed a domeček asi taky.......
Musím ještě nastudovat ty zóny... Nejsme nějaký laik a jak jsem psal už jinde máme doma 10 let leguána a to je hodně podobné na chov (krom zimování) ale v těch zónách mám ještě hokej. Každopádně ti MOC děkuju.
Nejlepší by bylo omrknout to u někoho osobně.....

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: vybavení terária

Příspěvek od TondaSchumacher » čtv 06. říj 2016 16:47:34

http://euzelva.cz/soubory/stranky/fotky ... tky-70.jpg ..zde je bodová lampa nad kamínkama a pod ní je tedy sucho.....
http://euzelva.cz/soubory/stranky/fotky ... ky-111.jpg ... zde je to naopak....bodovka je nad tím lignocelem kde je vlhko
Mám v tom fakt už chaos :lol:
No a zrovna na té druhé fotce je vidět proč nechci ty kamínky....tak pokud se želva vyka.. tak to je "radost" čistit pak :D

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: vybavení terária

Příspěvek od Mirek » čtv 06. říj 2016 18:16:56

To, že někdo poslal fotku svého chovného zařízení neznamená, že je to zařízeno správně. Leguána jsem nechoval, nicméně ze zkušenosti s želvami si troufám říct, že chov je v leckterých věcech o něčem jiném. Neříkám však, že ve všem - některé zkušenosti lze samozřejmě oboustranně aplikovat.

Teplá a čili vlhká zóna - to je lignocel, nebo jiný vlhký terarijní substrát - zde svítí bodovka a odpařuje vodu ze substrátu = vlhká část

Suchá a studená část - oblázky. Není zde vlhký substrát ani výhřevná lampa. Podává se zde krmení (oblázky se na potravu nenalepí a potrava v chladnější části neovadá).

K tomu čištění. Nevím, do jaké míry jste seznámen s charakterem tusu želv. Samozřejmě špiní, ale není to nic, co by se nedalo normálně jednou za den sebrat a těch pár kamínků omýt vodou.

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: vybavení terária

Příspěvek od TondaSchumacher » čtv 06. říj 2016 18:25:41

Jj už mám jasno - díky moc za odpovědi. Já se raději 10x zeptám než 1x něco pokazit ;)
Co s etýká leguána tak tam je se želvama (hlavně s hermankama) totožné krmení..... sbírat pampelišky, jetel, jitrocel atd chodím už 10 let ač želvu ještě nemám..... to krmení je opravdu totožné

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: vybavení terária

Příspěvek od Mirek » čtv 06. říj 2016 18:47:25

Však je v pořádku, že se ptáte, od toho fórum je. ;)

Odpovědět