Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Stěhování želv na 14 dní na chalupu

Co vše ta naše želva potřebuje
Odpovědět
Uživatelský avatar
KačkaJanoušková
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: ned 29. čer 2014 10:37:09

Stěhování želv na 14 dní na chalupu

Příspěvek od KačkaJanoušková » pon 30. čer 2014 13:20:02

Dobrý den pane Junku,

začínáme řešit, letní ubytování na chalupě. Nechce se mi stěhovat kvůli dvoum týdnům celé terárium z Prahy, tak jsem si říkala, že bych to udělal takto:

koupit v IKEA velký plastbox Samla o rozměrech 78x58x 43 cm (délka/šířka/výška) bez víka. Dát tam klasicky kamínky, substrát, misku, domek a všechno jak má doma a pak vršek připevnit výhřevnou a UV lampu s tím, že pokud bude slunečno, můžu celou bednu poměrně snadno přenést ven a lampy snadno sundat. Večer si Homera zase se vším všudy přenesu do baráku. Pokud bude špatný počasí, může být doma pod lampami. Bohužel chalupa je rodičů, takže nemůžu na zahradě vybudovat výběh, ale určitě budeme Homera pást a sedět u něj.

Jediný problém mám s tím, jaké žárovky koupit? poradíte mi? v nabídce je jich strašně moc.. počítám, že na těch čtrnáct dní, co tam budeme můžu vzít normální přicvakávací lampičky a jen do nich dát UV žárovku a vyhřívací žárovku... nevadí to? Poradíte mi prosím, jakou sílu mají mít ty UVžárovky a jaký je vhodný typ výhřevné žárovky?

Děkuji a jsem s pozdravem

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěhování želv na 14 dní na chalupu

Příspěvek od euzelva » pon 30. čer 2014 13:46:01

Škoda, že nemůžete vybudovat letní výběh stačilo by Vám viz. obrázek. Jednoduché, nenechává stopy v trávníku......a želva by byla v pohodě ve venkovním výběhu celých 14 dní. Pouze by jste zbudovala úkryt. Vámi uvažované řešení je také možné a stačila by Vám lampička s obyč. žárovkou. Nepotřebujete UV ani nic speciálního na takto krátkou dobu. Lampička stačí stojatá, kterou umístíte vedle boxu nebo přicvakávají, je to jedno.
Přílohy
Obruby.jpg
Obruby.jpg (18.62 KiB) Zobrazeno 6976 x
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěhování želv na 14 dní na chalupu

Příspěvek od euzelva » stř 06. kvě 2015 8:06:55

Ideální to tedy není, hodláte tedy přenášet kompletní želví stůl ven a domů :o . Vždyť stačí udělat menší výběh na trávě a může tam být po celou dobu pobytu na chalupě ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Petra D
Matador
Příspěvky: 88
Registrován: pon 16. čer 2014 16:02:26
Bydliště: Ostrava

Re: Stěhování želv na 14 dní na chalupu

Příspěvek od Petra D » stř 06. kvě 2015 15:34:30

Taky máme na chalupě srolovanou dřevěnou ohrádku v případě že tam jsme déle, pak stačí jen úkryt, zabezpečit proti hlodavcům apod. a je. Jen pozor na postřiky trávy proti plevelu apod.

Odpovědět