Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Vybavení terária

Co vše ta naše želva potřebuje
ZuzU
Pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 14. kvě 2015 13:56:43
Bydliště: Bratislava

Re: Vybavení terária

Příspěvek od ZuzU » úte 03. lis 2015 8:34:46

Mám tip pre Vendelina, ohľadom misky na vodu. Mám to urobené tak, že mám vloženú misku v miske, ktoré do seba zapadajú. To znamená, že pri výmene vody, vyberiem len vrchnú misku a spodná zostáva v kamienkoch a nie je treba nič na novo odhrabávať.

ipr
Matador
Příspěvky: 83
Registrován: úte 08. črc 2014 16:07:06

Re: Vybavení terária

Příspěvek od ipr » úte 03. lis 2015 9:52:41

Ale určitě by jste výrobu zvládl taky. Chce to poslouchat rady zkušených, ale používat svoji hlavu a hlavně si věřit! Fakt je, že to Vaše terárko je malé, a určitě brzy přijdete na to, že větší jste si měl pořídit hned na začátku. Ten domeček má vnitřní rozměr 42x34, střecha ho přesahuje a její rozměr je 42x50. Střechu mám využitou jako další "podlaží", čímž se plocha terária "zvětší" o cca 40% a želvy jak se zdá jsou s běháním do kopečka (na střechu) spokojené. Na střeše mám sepiovou kost. Foto, jako inspiraci se pokusím poslat večer. Takže se nebojte a hurá do kutilství. Budete z toho mít radost. Ještě napíši, že to terárium tak jak ho vidíte kompletně i s výbavou a dekorací vyšlo na 3.800,-kč. Práci ale nepočítám, falešné dno cca 20-25, domeček 15 hodin. Hezký den

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybavení terária

Příspěvek od euzelva » stř 04. lis 2015 9:03:46

vendelín píše:Mně se zrovna to vaše terárko moc líbí, Ipri. ;) Akorát neumím takové "vychytávky" vyrobit a proto si musím vystačit s tím, co trh nabízí.
Určitě budu vzhled interiéru několikrát měnit - až se z miminka vyklube maličký tank, mech a některé vybavení půjde do kopru... Jen doufám, že jsme měli při výběru štěstí a THH nevyroste víc, jak 13cm :lol:
Rozměr našeho terárka je 60x35x35 a tak se snažím k dekoraci využít stěn.
tak na to zapomeňte, i THH může mít samice až 17 cm, takže 15 by bylo štěstí ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

vendelín
Matador
Příspěvky: 76
Registrován: pon 14. zář 2015 19:48:20

Re: Vybavení terária

Příspěvek od vendelín » stř 04. lis 2015 20:33:12

Zuzu, díky za dobrý nápad, pokusím se uvést zlepšovák do praxe. ;)

Ipr, terárium má menší rozměr díky našemu malého bytu... pokud by nám to okolnosti dovolily, má Vendelín vlastní pokoj s balkonem. :)
Pozadí a výrobu vychytávek fakt nezvládnu, ale určitě je fajn, jestli to někoho dalšího inspiruje. Já zůstanu věrná http://euzelva.cz/eshop-vse-pro-zelvy

euzelva, takže si to ujasníme... já budu mít MALÉHO klučíka! Uváděný rozměr je rozměr samice, takže mě přestaňte stresovat, protože to zvládám dost dobře sama. K mému zděšení jsem nalezla článek o Testudo hermanni hermanni, Corsica (Corse), France, kdy uvedený kousek může měřit až 24cm. :o Doufám, že takovou "vychytávku" v chovu THH zařazenou nemáte... :D
Ale vypadá dobře, že? Jeden by mu nehádal velikost menšího psa...

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybavení terária

Příspěvek od euzelva » stř 04. lis 2015 23:14:48

Jo klučíka, to se teprve uvidí, ale držím palce. Tak jako v životě všeobecně není nic 100%, ale pouze hodně pravděpodobné ;) A pak si je nejlepší dát si pořádného panáka :P
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Zamčeno